Gwiazdy na Gwiazdkę

Gwiazdy na Gwiazdkę

26 grudnia 2016 roku Mazowiecki Teatr Muzyczny im Jana Kiepury w Warszawie przygotował nie lada gratkę dla swoich widzów.

W kościele Parafii Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego na warszawskim Ursynowie z koncertem kolędowo-świątecznym wystąpiły znakomite gwiazdy: Alicja Węgorzewska (mezzosopran) , Jacek Laszczkowski (tenor),  Bogdan Kierejsza (skrzypce) i Jan Krzos ( gitara).

Tłumnie zgromadzona publiczność usłyszała najpiękniejsze polskie kolędy w pięknych aranżacjach Bogdana Kierejszy wyśpiewane przez Alicję Węgorzewską i Jacka Laszczkowskiego wspaniałe wersje instrumentalne kolęd i utworów świątecznych zagrane przez Bogdana Kierejszę i Jana Krzosa.

Już po pierwszych taktach publiczność przyłączyła się do wspólnego kolędowania, a koncert zakończony był kilkoma bisami z owacją na stojąco.

W programie koncertu nie zabrakło najsłynniejszych kolęd takich jak: Nie było miejsca dla Ciebie, Wśród nocnej ciszy, przybieżeli do Betlejem pasterze czy Bóg się rodzi zaśpiewany w finale koncertu.

_MG_3325_MG_3300_MG_3347_MG_3338_MG_3242_MG_3236

Wśród tłumnie zgromadzonej publiczności spotkaliśmy jednego z najwybitniejszych barytonów świata  – Artura Rucińskiego, który  wysłuchał koncertu wraz z rodziną.

 

_MG_3354IMG_3362_MG_3358

27 grudnia 2016
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter