Sezon 2015/2016

3.10.2015 – II Bitwa Tenorów na Róże

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego – godz. 19.00

Już  03 października 2015 r. o godz. 19:00 na scenie studia koncertowego Polskiego Radia – Bitwa tenorów na róże – koncert jubileuszowy z okazji 10-lecia Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Bitwa tenorów na róże to II edycja tego  znakomitego wydarzenia artystycznego. Koncert z towarzyszeniem orkiestry. Wystąpi 4 znakomitych tenorów, którzy będą walczyć o miano najlepszego tenora, zbliżonego swoim kunsztem wokalnym do ideału śpiewaka operowego Jana Kiepury oraz o platynową różę. Tenorom towarzyszyć będą 4 znakomite śpiewaczki operowe. Zwycięzca zostanie wybrany przez publiczność, poprzez głosowanie różami. W programie koncertu przewidziane są utwory włoskie i hiszpańskie, arie operowe, duety z Divami oraz popisowe kadencje Tenorów. Koncert objęty patronatem TVP2. Transmisja telewizyjna wydarzenia na żywo.

Bój stoczą Tomasz Krzysica, Jakub Gąska, Emil Ławecki i Jinxing Tan. Wspaniałym tenorom będą towarzyszyły wspaniałe divy operowe: Aleksandra Novina-Chacińska, Joanna Moskowicz, Agnieszka Piass i Alicja Węgorzewska.

Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod batutą Warcisława Kunca.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/ii-bitwa-tenorow-na-roze-koncert-z-okazji-10-lecia-mazowieckiego-teatru-muzycznego/

8.10.2015 – Musical Fame – PREMIERA

Teatr Palladium – godz. 19.00

“FAME” opowiada o grupie studentów i nauczycieli z lat 1980 – 1984. Przedstawia niepokoje, nadzieje i ambicje utalentowanych, lecz nieukształtowanych artystycznie, młodych ludzi. Dowiadujemy się o czyhających na nich pokusach, ale i konieczności zachowania dyscypliny, niezbędnej dla wykonywania zawodu aktorów, tancerzy i muzyków. Obserwujemy jak przez cztery lata intensywnych studiów przeżywają; radości, miłości, zmagają się z wymaganiami jakie stawia szkoła, by stać się wreszcie w pełni ukształtowanymi artystami i dojrzałymi ludźmi.

Wiele piosenek z tego musicalu stało się znanymi przebojami, w muzyce zaś można odnaleźć pop, rap, hip-hop, rock and roll, jazz, soul.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/musical-fame/

18-10-2015 – Konstelacje Gwiazd/Operetkowy Zawrót Głowy Jerzego Snakowskiego: Gwiazda wieczoru Jacek Laszczkowski

Scena Krakowskie Przedmieście – godz. 17.00

Prelekcja Jerzego Snakowskiego z udziałem gwiazdy wieczoru, będąca jednocześnie zapowiedzią koncertu artysty.
Prelekcje Jerzego Snakowskiego mają formę scenicznego show wypełnionego rozmowami, muzyką wykonywaną na żywo, nagraniami, poważną refleksją, anegdotami i żartami. To świetna forma edukacji i rozrywki – zarówno dla melomanów, jak i dla operowych laików.

Gwiazdą wieczoru będzie znakomity polski tenor Jacek Laszczkowski, któremu bedzie towarzyszyła młoda sopranistka Aleksandra Wiwała, z towarzyszeniem pianistki Joanny Laszczkowskiej.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/konstelacje-jacek-laszczkowski/

24.10.2015 r – Festiwal Sztuk artNoble – Koncert Laureatów 2014 r. 

Bielańska Scena Kameralna – godz. 18.00

ArtNoble – nagroda dla wyróżniającej się „artOsobowości Twórczej” za najlepszy dyplom w zakresie sztuk wizualnych i muzycznych z publicznych uczelni artystycznych, oryginalnej osobowości artystycznej, pełnej pasji i artEnergii twórczej, której praca/prace zrealizowane są na europejskim poziomie i przykuwają uwagę odbiorców.

Laureat wybierany jest spośród kandydatów zgłoszonych przez wszystkie uczelnie sztuk pięknych w kraju Kuratorem Artystycznym artNoble Plastyka jest prof. Jan Tutaj – prorektor ASP im. Jana Matejki w Krakowie; oraz uczelnie muzyczne – Kuratorem Artystycznym artNoble Muzyka jest prof. Ewa Iżykowska-Lipińska – prorektor Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

W 2016 roku planujemy uruchomić konkurs w dziedzinie teatr, której Kuratorem Artystycznym artNoble Teatr został prof. Andrzej Strzelecki – rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/festiwal-sztuk-artnoble/

25.10.2015  – Poranek: O małej Syrence w niejednej piosence – Musical

Bielańska Scena Kameralna – godz. 12.30.

Musical “O małej syrence w niejednej piosence” w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa.Pełna muzyki i światła opowieśc o małej syrence Vivien. Widzowie wraz z bohaterami sztuki zawędrują w głębiny oceanu. Poznają tam małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca- króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. Na brzegu wielkiej wody pojawi się książę Edward, wypatrujący co dnia dziewczyny, która ocaliła mu życie podczas szalejącego sztormu, jego urocza mama- królowa Hortensja oraz niezastąpiony kucharz Fryc wraz z marynarzami.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/poraneko-malej-syrence-w-niejednej-piosence/

25.10.2015 – Maciej Miecznikowski & Krzysia Górniak – Tribute To Nat King Cole

Bielańska Scena Kameralna – godz.17.00

Recital Macieja Miecznikowskiego z zespołem.
„Tribute To Nat King Cole” projekt muzyczny Macieja Miecznikowskiego & Krzysi Górniak w 50-tą rocznicę śmierci wielkiego amerykańskiego wokalisty i pianisty jazzowego.Maciej Miecznikowski – znakomity muzyk o charakterystycznym głosie, szczególnie pięknie brzmiącym w romantycznym repertuarze i Krzysia Górniak – znana gitarzystka jazzowa, której delikatność i kobiecość, w połączeniu z wirtuozerią, jest unikatem na rynku muzycznym. To wyjątkowe połączenie dwóch różnych temperamentów i osobowości. W ich wykonaniu światowe przeboje Nat King Cole’a, m.in. Unforgettable, Route 66, When I Fall In Love, wyśpiewane i zagrane z uczuciem, w niekonwencjonalnych aranżacjach na dwie gitary i wokal brzmią świeżo.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/maciej-miecznikowski-tribute-to-nat-king-cole/

2.11.2015  – Mieczysław Szcześniak – Koncert zaduszkowy

Scena Krakowskie Przedmieście – godz. 19.00

Mieczysław Szcześniak to artysta wyjątkowy, jego muzykalność, tembr głosu, repertuar, niezależność oraz współpraca z najlepszymi sprawiły, że od wielu lat, niezmiennie, cieszy się szacunkiem znawców i publiczności. Wyznacza trendy, toruje drogę następcom, jest wzorem dla wielu muzyków młodszego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele płyt – solowych i udziały w projektach innych artystów. Jego największe przeboje „Dumka na dwa serca” (w duecie z Edytą Górniak), „Przytul mnie mocno”, „Zaczekam”, „ No co ty na to?”, „Spoza nas”, „ O niebo lepiej”, „ Twoja miłość”, czy „Kocham” na stałe wpisały się do kanonu polskiej piosenki. Artysta wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych festiwalach. Zdobywca „Bursztynowego Słowika” i wielu innych cennych nagród.

Dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi i wybitnym umiejętnościom wokalnym Mieczysław Szcześniak niejednokrotnie był uznany za najlepszy głos męski w kraju. Artysta ceniony jest za dynamikę i energię oraz pozytywny przekaz i liryzm trafiający wprost do serc słuchaczy.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/koncert-zaduszkowy/

14.11.2015 – Alicja Węgorzewska jako Diva for Rent – komediowy spektakl operowy

Scena Krakowskie Przedmieście – godz. 18.00

„Diva For Rent” – to niespotykana, innowacyjna forma teatralna: zabawny monolog śpiewaczki operowej. Doskonała propozycja dla tych, którzy kochają operę, jak i tych, którzy odnoszą się do niej z dystansem. Koncept sztuki jest zatem prosty i zarazem przewrotny: opera dla wszystkich! Ortodoksyjny sympatyk opery znajdzie tu wszystko co dla niego najważniejsze: klimat tradycji, piękno klasycznie prowadzonego głosu, melodramatyczne historie…

Natomiast osoba, która po raz pierwszy spotka się poprzez naszą sztukę z operą pozna jej kulisy, zostanie poinstruowana „dlaczego, po co i kiedy”. Z humorem i dystansem. Bez zbędnego patosu i w uwspółcześniony sposób. Językiem każdemu zrozumiałym. Operowa diva w kilkunastu scenkach oprowadza po świecie opery: opowiada dlaczego w operze niczego nie można zrozumieć, żartuje sobie z kolegów scenicznych i ich gry aktorskiej, przedstawia „Carmen” w 10 minut, symultanicznie tłumaczy śpiewane arie, pokazuje, jak wciela się w postacie męskie, snuje rozważania na temat nowatorskich i tradycyjnych inscenizacji operowych. Pokazuje, jak bardzo kocha operę ale też jednocześnie jaki ma do niej dystans. Robi to śpiewając, mówiąc, przebierając się, grając. Słowem: one-woman show.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/diva-for-rent/

21.11.2015 – Kabaret Tenor – Muzyka żartem śpiewana

Bielańska Scena Kameralna – godz. 18.00

Kabaret Tenor prezentuje przeboje muzyki operowej, operetkowej i musicalowej w aranżacjach muzyki rozrywkowej. W swoich występach Czesław Jakubiec przedstawia znane przeboje światowej klasyki wokalnej jak: “O sole mio”, “Wesołą wdówkę” czy “Volare” we własnych zupełnie zaskakujących interpretacjach kabaretowych, obracając operowy wieczór w pełen humor kabaretowy show.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/kabaret-tenor/

22.11.2015  – Słońce i sól – Flamenco/Lorca – Koncert z opowieściami

Bielańska Scena kameralna – godz. 17.00

 Od czarnego smutku po niczym nie usprawiedliwioną radość, od tradycji in crudo po swobodne i radosne mieszaniny… Program jest efektem wyjątkowego spotkania muzyków, z których każde urodziło się i wyrosło w zupełnie innym muzycznym świecie. Spotykają się na wzgórzu, pod oliwkowym drzewem, mają ze sobą garść oliwek, trochę chleba i sera, skądś przychodzi pieśń i czas staje się gęsty… Łączą różne światy: muzykę i opowieść, twardą ziemię i światy nieistniejące, tradycję hiszpańską i polską, słońce i sól…

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/slonce-i-sol-flamencolorca/

26.11.2015 – Musical Fame

Teatr Palladium – godz. 19.00

“FAME” opowiada o grupie studentów i nauczycieli z lat 1980 – 1984. Przedstawia niepokoje, nadzieje i ambicje utalentowanych, lecz nieukształtowanych artystycznie, młodych ludzi. Dowiadujemy się o czyhających na nich pokusach, ale i konieczności zachowania dyscypliny, niezbędnej dla wykonywania zawodu aktorów, tancerzy i muzyków. Obserwujemy jak przez cztery lata intensywnych studiów przeżywają; radości, miłości, zmagają się z wymaganiami jakie stawia szkoła, by stać się wreszcie w pełni ukształtowanymi artystami i dojrzałymi ludźmi.

27.11.2015  – Nie żałuję ! – Koncert z okazji 100 lecia urodzin Edith Piaf – Anna Sroka Hryń

Scena Krakowskie Przedmieście – godz. 19.00

Piosenki Edith Piaf w wykonaniu gwiazdy Teatru Roma i znakomitej Edith ze spektaklu Mazowieckiego Teatru Muzycznego Edith i Marlen – Anny Sroki-Hryń. Znakomita interpretatorka utowrów Piaf wystąpi z towarzyszeniem akordeonisty Klaudiusza Barana w koncercie upamietniającym 100 lecie urodzin francuskiej gwiazdy.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/koncert-z-okazji-100-lecia-urodzin-edith-piaff/

28.11.2015 – Mika Urbaniak – Once in a lifetime – recital

Bielańska Scena Kameralna – godz. 18.00

Urodzona w Nowym Jorku, córka gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka.
W branży muzycznej ceniona za świetny głos i doskonały flow, a co za tym idzie zapraszana do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny. Jej głos znamy doskonale z solowych płyt Andrzeja Smolika (znany singiel , „Who Told You” – to właśnie Mika!) oraz gościnnych nagrań i występów u boku m.in. Grzegorza Markowskiego, Mietka Szcześniaka, Noviki, O.S.T.R., Liroy’a i – oczywiście – Michała Urbaniaka.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/mika-urbaniak-recital/

28.11.2015 – Poranek: O Kocie w butach przy wesołych nutach – musical

Bielańska Scena Kameralna – godz. 12.00

Musical ” O Kocie w butach przy wesołych nutach” w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa.
Pełna emocji i wzruszeń muzyczna opowieść o najmłodszym synu młynarza- Adamie – który otrzymuje w spadku po zmarłym ojcu czarnego kota. Nie spodziewa się nawet, że dar ten odmieni jego życie. Wyśmiewany w piosence kot nagle zaczyna mówić i co więcej bierze w swoje ręce los opiekuna.
Wspólnie poznają miłość młynarczyka – królewnę Lenę, walczą o jej serce z bogatym Księciuniem i dzielnie stawiają czoła złemu czarnoksiężnikowi Buranowi.
Czy bohaterom uda się odzyskać królewnę z niewoli i odmienić swój los ? Widzowie będą się mogli o tym przekonać biorąc udział w spektaklu, gdzie nie zabraknie miejsca na interakcję z publicznością. Kto wie, może uda się Nam nawet coś wyczarować…?

Wiecej: http://mteatr.pl/mtm_event/poraneko-kocie-w-butach-przy-wesolych-nutach/

29.11.2015 – Konstelacje Gwiazd/Operetkowy Zawrót Głowy Jerzego Snakowskiego:  Gwiazda wieczoru Edyta Piasecka

Scena Krakowskie Przedmieście – godz. 17.00

Prelekcja Jerzego Snakowskiego z udziałem gwiazdy wieczoru, będąca jednocześnie zapowiedzią koncertu Edyty Piaseckiej – sopran.
Prelekcje Jerzego Snakowskiego mają formę scenicznego show wypełnionego rozmowami, muzyką wykonywaną na żywo, nagraniami, poważną refleksją, anegdotami i żartami. To świetna forma edukacji i rozrywki – zarówno dla melomanów, jak i dla operowych laików.

Więcej:http://mteatr.pl/mtm_event/konstelacje-edyta-piasecka/

Krzysztof Antkowiak & Marcin Domurat – Simplefields  – recital promujący nową płytę zespołu.

12.12.2015 r. Bielańska Scena Kameralna – godz. 18.00

SIMPLEFIELDS to projekt Krzysztofa Antkowiaka i Marcina Domurata.
Każdy z koncertów projektu Simplefields odnosi się do dwóch zmysłów odbiorcy: słuchu i wzroku. Kompozycje muzyczne autorstwa duetu, w połączeniu z wizualizacjami opartymi na zapomnianych filmach, gwarantują podróż w niezwykły świat doznań i wysmakowanych dźwięków.

Więcej:http://mteatr.pl/mtm_event/simplefields-krzysztof-antkowiak-recital-promujacy-nowa-plyte-zespolu

A mury runą – koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Juliana Mere.

13.12.2015 r. Bielańska Scena Kameralna – godz. 17.00

“A mury runą”…koncert piosenek napisanych przez Jacka Kaczmarskiego od końca lat 70-tych do końca lat 90-tych czyli w czasach przełomu, gdy w Polsce nastroje społeczne i rosnący bunt doprowadził do rewolucji Solidarności i upadku systemu rządów narzuconych siłą po II wojnie światowej w Polsce i ościennych krajach Europy Środkowej. Bardem tego czasu, najbardziej wyrazistym, młodym i zbuntowanym był Jacek Kaczmarski.
To jego nagrania z nielegalnych taśm magnetofonowych sprawiły, że nastolatek z Krakowa – Julian Mere, zaczął swoją przygodę z piosenką i gitarą, która doprowadziła go do wielu nagród od Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie po Festiwale Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Musical Fame – 14 i 16.12.2015

Teatr Palladium – godz. 19.00

“FAME” opowiada o grupie studentów i nauczycieli z lat 1980 – 1984. Przedstawia niepokoje, nadzieje i ambicje utalentowanych, lecz nieukształtowanych artystycznie, młodych ludzi. Dowiadujemy się o czyhających na nich pokusach, ale i konieczności zachowania dyscypliny, niezbędnej dla wykonywania zawodu aktorów, tancerzy i muzyków. Obserwujemy jak przez cztery lata intensywnych studiów przeżywają; radości, miłości, zmagają się z wymaganiami jakie stawia szkoła, by stać się wreszcie w pełni ukształtowanymi artystami i dojrzałymi ludźmi.

Galowy Koncert Świąteczny Zygmunt Kukla i jego Goście: Katarzyna Cerekwicka, Alicja Węgorzewska, Paweł Skałuba i Rafał Majewski oraz Kukla Band.

17.12.2015 r. Teatr Palladium – godz. 19.00

W programie wieczoru znakomite, orkiestrowe aranżacje najbardziej znanych i lubianych kompozycji z kręgu muzyki związanej z okresem Świąt Bożego Narodzenia: od pięknych, tradycyjnych polskich kolęd po nastrojowe, świąteczne przeboje znane na całym świecie. W koncercie usłyszymy m.in. „Cichą Noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Wśród nocnej ciszy”. W radosny bożonarodzeniowy nastrój wprowadzą nas piosenki, bez których trudno wyobrazić sobie święta – „White Christmas” Binga Crosby’ego czy „All i want for Christmas is you” Mariah Carey. Za pełną gestu i efektowną oprawę muzyczną wydarzenia odpowiada maestro Zygmunt Kukla. Jako soliści wystąpią wyjątkowi goście: Katarzyna Cerekwicka, Alicja Węgorzewska, Paweł Skałuba, Rafał Majewski oraz zespół Kukla Band.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/galowy-koncert-swiateczny-z-towarzyszeniem-kukla-band/

Wielka Gala – Opera, Operetka, Musical

Filharmonia Narodowa. 1 stycznia 2016 r, godz.17.00.

W tym roku Mazowiecki Teatr Muzyczny zagra Koncert Noworoczny już po raz jedenasty. Dla swoich gości przygotował wspaniałe, klasyczne arie operowe, znane i lubiane arie operetkowe oraz utwory z najlepszych światowych produkcji musicalowych.
Nie zabraknie zaskakujących, muzycznych niespodzianek i lekkiej dozy humoru. Zaproszeni soliści, Joanna Moskowicz (sopran), Alicja Węgorzewska (mezzosopran), Paweł Skałuba (tenor), Leszek Skrla (baryton) zaprezentują utwory najwybitniejszych twórców klasycznych, George’a Bizeta, Johanna Straussa czy Stanisława Moniuszki oraz musicalowych, Leonarda Bernsteina, Andrew Webbera. Specjalne zaproszenie do koncertu przyjęła Anna Sroka-Hryń, która ostatnio odniosła ogromny sukces, grając jedną z głównych ról w musicalu „Mamma Mia”.
Swoje wirtuozowskie opracowania utworów klasycznych granych na fortepianie na cztery ręcę zaprezentują dla Państwa Jekaterina i Stanisław Drzewieccy. Do „Tańca węgierskiego” na skrzypcach solo porwie Państwa Bogdan Kierejsza. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod kierownictwem maestro Sławomira Chrzanowskiego.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/koncert-noworoczny-wielka-gala-operetkowo-musicalowa/

„O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku”

Bielańska Scena Kameralna, ul. Żeromskiego 29.

16 Styczeń 2016 ( Sobota). Godzina 12.00.

Teatr Moich Marzeń zaprasza na bajkę muzyczną „O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku”. Barwna opowieść o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci. Spektakl rozpoczyna melodyjna piosenka, której refren staje się tematem przewodnim i jest śpiewany wraz z dziećmi podczas wędrówki Czerwonego Kapturka.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/o-czerwonym-kapturku-czyli-do-prawdy-po-sznurku-bajka-muzyczna/

Operetkowy Zawrót Głowy Jerzego Snakowskiego: Gwiazdy wieczoru Marcelina Beucher i Przemysław Borys

Bielańska Scena Kameralna, ul. Żeromskiego 29.

31 stycznia 2016. Godzina 18.00.

Trzeci wieczór Operetkowego Zawrotu Głowy już za nami. Gwiazdami wieczoru byli Marcelina Beucher i Przymsław Borys. Na fortepianie artystom towarzyszyła Justyna Skoczek. Tym razem prowadzący spotkanie Jerzy Snakowski przybliżył publiczności twórczośc kompozytorów, któych marzeniem bylo pisać opery a operetki pisali niechętnie.

I tak opowieść zaczeła się od Jaquesa Offenbacha. Opowieść o kompozytorze została zilustrowana muzyką i filmem z baletu „Motyl”. Kolejnymi z kompozytorów o któych wspomniał Jerzy Snakowski byli Barkarola, Szymanowski, Gilbert i Sulivan oraz Johan Strauss Syn. Znakomite opowieści ilustrowane fragmentami muzycznymi, filmami, anegdotami oraz cudownymi utworami w wykonaniu gwiazd wieczoru.

Więcej: http://mteatr.pl/operetkowy-zawrot-glowy-jerzego-snakowskiego-gwiazdy-wieczoru-marcelina-beucher-i-przemyslaw-borys-31-stycznia-2016/

Kabaret  żyje  – Czterdziestolecie w kabarecie – Tadeusz Drozda

Bielańska Scena Kameralna,ul. Żeromskiego 29.

13 lutego. Godzina 18.00.

ONE MAN SHOW sam Drozda i scena. Nie lada to zadanie bawić widownię przez ponad dwie godziny. A jemu udało się to i to tak świetnie, że na stojąco oklaskujący go widzowie nie chcieli go za nic wypuścić za kulisy.Drozda i mikrofon, zero kostiumów, zero rekwizytów, a przez ponad dwie godziny publiczność wyje ze śmiechu. To naprawdę wyczyn. Dawna najlepsza szkoła kabaretowej sztuki- nowe dzisiejsze kabarety tego nie potrafią. Jak nie przebiorą się za księdza – nie będzie śmiesznie.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/kabaret-zyje-czterdziestolecie-w-kabarecie-tadeusz-drozda/

 

Koncert Walentynkowy – Kolory Miłości

Bielańska Scena Kameralna, ul. Żeromskiego 29.

14 lutego 2016. Godzina 18.00.

Tradycja Koncertów Walentynkowych z pewnością wpisze się na stałe do repertuaru Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Sala przysłowiowo „pękała w szwach”, bisom i owacjom nie było końca, a zgromadzona, najwspanialsza publiczność wspólnie z artystami śpiewała miłosne szlagiery i tańczyła w rytm muzyki. Dla Państwa wystąpili: Dyrektor MTeatru, mezzosopranistka Alicja Węgorzewska, Grzegorz Wilk – śpiew, Bogdan Kierejsza – skrzypce, Dariusz Świnoga – akordeon.

Więcej:http://mteatr.pl/mtm_event/koncert-walentynkowy/

http://mteatr.pl/koncert-walentynkowy-kolory-milosci-14-lutego-2016/

 

Operetkowy Zawrót głowy Jerzego Snakowskiego –  Gwiazdy wieczoru Alicja Węgorzewska i Paweł Skałuba

Bielańska Scena Kameralna,ul. Żeromskiego 29.

27 lutego. Godzina 11.00.

 

Dziś tematem przewodnim Operetkowego Zawrotu Głowy Jerzego Snakowskiego był taniec.

Taniec w operetce. Razem z publicznoscią przeszliśmy poprzez walce, czardasze i kankany.

Publiczność miała możliwość usłyszenia znanych przebojów w wykoaniu Alicji Węgorzewskiej i Pawła Skałuby a także jako niespodziankę – zapomnianego utworu z operetki Granichstaedten Orłowskiego.

Ten dzień był wyjątkowy ze względu na gwiazdy Występujące w koncercie ale również na urodzuny Pani Dyrektor MTeatru Alicji Węgorzewskiej. Publiczność odśpiewała p Dyrektor piękne Sto lat i brawami podziękowała za piękny koncert.

W programie koncertu usłyszeliśmy utwory z operetkek Hrabina Marica, Baron cygański, Kraina uśmiechu,Cygańska miłość, Carmen, brawurowe duety z Księżniczki Czardasza – Tłumy Fraków oraz Pokochaj mnie z „Czaru Cyganerii” Roberta Stolza”.

Więcej:http://mteatr.pl/operetkowy-zawrot-glowy-alicja-wegorzewska-i-pawel-skaluba-28-lutego-2016/

MUSICAL FAME

Teatr Palladium

28 i 29 LUTEGO 2016Godz. 19.00

Za nami kolejne spektakle musicalu Fame.

Jak zwykle występom towarzyszyła potężna energia, muzyka na żywo, doskonałe układy taneczne, piękne songi oraz niesamowita gra świateł.

Więcej: http://mteatr.pl/musical-fame-28-i-28-lutego-2016/

 

BAJKA MUZYCZNA O MAŁEJ SYRENCE W NIEJEDNEJ PIOSENCE

Bielańska Scena Kameralna,ul. Żeromskiego 29.

12 MARCA 2016

Juz po raz kolejny Tetar Moich Marzeń z Chorzowa zawitał na deski Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Tym razem z magiczną opowieścią muzyczną o małej syrece Viviene.

Dzięki Vivien i jej przyjaciołom przenieśliśmy  się w bezgraniczną krainę fantazji i w głębiny oceanu. Poznaliśmy tam małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca- króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. Na brzegu wielkiej wody pojawił się książę Edward, wypatrujący co dnia dziewczyny, która ocaliła mu życie podczas szalejącego sztormu, jego urocza mama- królowa Hortensja oraz niezastąpiony kucharz Fryc wraz z marynarzami.

Wiecej: http://mteatr.pl/bajka-muzyczna-o-malej-syrence-w-niejednej-piosence-12-marca-2016/

VIOLIN SHOW BOGDAN KIEREJSZA

13 LUTEGO 2016

Bielańska Scena Kameralna,ul. Żeromskiego 29

Bogdan Kierejsza, znakomity skrzypek, aranżer i kompzytor zabrał w niedzielne popołudnie widzów w zaczarowany świat skrzypiec.

Unikalne połączenie skrzypiec z muzyka rockową, filmową i klasyczną, w energetyzujących aranżach Bogdana Kierejszy wprowadziło słuchaczy w bardzo taneczny nastrój.

Usłyszeliśmy wspaniałe melodie filmowe i oklaskiwane na całym świecie standardy muzyczne takie jak: Piraci z Karaibów, Zapach Kobiety, tematy z filmów Enio Morricone, AC/DC, Led Zeppelin czy  The Beatles a w specjalnym opracowaniu artysty.

Połączenie charyzmy Bogdana Kierejszy z tradycyjnym instrumentem jakim są skrzypce rozbudziło zmysły najbardziej wymagających słuchaczy.

Więcej: http://mteatr.pl/violin-show-bogdan-kierejsza-13-lutego-2016/

PIOSENKI Z KLASĄ

OLGA BOŃCZYK

Bielańska Scena Kameralna,ul. Żeromskiego 29

19 MARCA 2016

Za nami kolejny wspaniały koncert. 19 marca na Bielańskiej Scenie Kameralnej usłyszeliśmy Olgę Bończyk w koncercie „Piosenki z klasą”.

Zgromadzona licznie publiczność wysłuchała utworów z ostatniej płyty artystki „Piąta rano”, płyty z utworami Kaliny Jędrusik „Listy z daleka”, utworów z repertuatu Ireny Santor czy Marilyn Monroe.

Wspaniały kontakt z publicznością, wspólne śpiewanie a na koniec sesja zdjeciowa z publicznoscią sprawiły, że koncert na długo zagości w sercach widzów. Pani Olgo dziękujemy.

Więcej: http://mteatr.pl/piosenki-z-klasa-olga-bonczyk-19-marca-2016/

 

OPERETKOWY ZAWRÓT GŁOWY: JAK SOPRAN Z TENOREM

20 MARCA 2016

Bielańska Scena Kameralna,ul. Żeromskiego 29

Tematem kolejnego spotkania w cyklu „Operetkowy zawrót głowy” były fascynujące, niekiedy burzliwe w życiu prywatnym, ale zawsze harmonijne na scenie relacje pomiędzy tenorami i sopranami. To na te głosy napisane są najpiękniejsze duety operetkowe i operowe.

Na żywo wysłuchaliśmy duetów z operetek i oper w wykonaniu solistki Opery Nova w Bydgoszczy Jolanty Wagner i pierwszego tenora Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Rafała Bartmińskiego.

W programie usłyszeliśmy muzykę Lehara, Kalmana, Straussa, Moniuszki i Paderewskiego.

Więcej: http://mteatr.pl/operetkowy-zawrot-glowy-jak-sopran-z-tenorem/

EDITH I MARLENE NA BEMOWIE.

3 KWIETNIA 2016

3 kwietnia, w Sali WAT na Bemowie odbyły się dwa spektakle „Edith i Marlene”. Oba przyjęte owacjami na stojąco i bisami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Więcej: http://mteatr.pl/edith-i-marlene-na-bemowie-3-kwietnia-2016/

KONCERT PAMIĘCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

10 KWIETNIA 2016

10 kwietnia w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie odbył się koncert Pamięci Świętego Jana Pawła II organizowany przez Mazowiecki Teatr Muzyczny. W programie koncertu tłumnie zgromadzona publiczność usłyszała m.in.:

Panis Angelicus – Cezary Frank, Rinaldo von Händel, Meditation – Jules Massenet, Ave Maria – F.Schubert, Lament Dydony – Henry Purcell,  Cinema Paradiso – Ennio Morricone,  Serenada – F.Schubert, Fantazja dla J.P. II – Robert Grudzień oraz Hymn Papieski „Santo Subito”.

Więcej: http://mteatr.pl/koncert-pamieci-swietego-jana-pawla-ii/

PRZEDWOJENNE SZLAGIERY

ANNA SROKA-HRYŃ

23 KWIETNIA 2016

23 kwietnia w Sali Koncertowej Polskiego Radia odbył się niezwykły koncert.
Z programem piosenek przedwojennych w nowych w aranżacjach Urszuli Borkowskiej zaprezentowała Anny Sroki – Hryń.

Bisom nie było końca a zgromadzona publiczność mogła usłyszeć m.in. Madame Loulou, Na pierwszy znak, Sonny Boy, Pensylwania, W tę noc upalną. Miłość ci wszystko wybaczy, Coquelicot, Szczęście raz się uśmiecha, Już nigdy, Już nie zapomnisz mnie, Ostania niedziela, Błękitny ekspres, Ty albo żaden, Gramofonomanka, Uliczkę znam w Barcelonie, Będzie lepiej.

Koncert zakończył się owacją na stojąco i kiloma bisami.

Więcej: http://mteatr.pl/przedwojenne-szlagiery-anna-sroka-hryn-23-kwietnia-2016/

 

DOROTA STALIŃSKA W MONODRAMIE ZGAGA

BIELAŃSKA SCENA KAMERALNA

24 KWIETNIA 2016

20-LECIE MONODRAMU ZGAGA i 40-LECIE PRACY ARTYSTYCZNEJ

„Jak to jest… Zakochujemy się w kimś i kochamy w nim wszystko to, co Nas różni. Potem pobieramy się i te różnice zaczynają doprowadzać Nas do szału. W końcu pozostają tylko napady irytacji, po których następują przeprosiny, po których znowu następuje irytacja i znowu przeprosiny. A w końcu pozostaje tylko układ społeczny – jesteście parą małżeńską, bywacie razem, przyjmujecie razem, a w końcu rozchodzicie się i przysięgacie sobie, że nigdy więcej.”
Pomieszanie jedzenia z miłością może skończyć się… no właśnie…
Zgromadzona na Bielańskiej Scenie Kameralnej publiczość już wie. Wiemy też jak sprawnie przygotować jajecznicę z 4 jajek na 8 osób oraz jak ugotowac przepyszną zupę cebulową.

Więcej: http://mteatr.pl/dorota-stalinska-w-monodramie-zgaga-bielanska-scena-kameralna-24-kwietnia-2016-r-20-lecie-monodramu-zgaga-i-40-lecie-pracy-artystycznej/

Bielańska Scena Kameralna,ul. Żeromskiego 29

Musicale, Musicale

15 maja 2016

15 maja 2016 Mazowiecki Teatr Muzyczny gościł na swojej scenie zdolnych studentów Wydziału Musicalu Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności w koncercie musicalowym. W programie koncertu znalazły się  utwory z musicali Król Lew, Chicago, Miss Sajgon, Mała Syrenka, Hercules, Burlesque, Rudolf, Taniec Wampirów, Legalna blondynka, Wicked oraz muzyka filmowa ze światowego repertuaru.

Więcej: http://mteatr.pl/musicale-musicale-15-maja-2016/

MUSICAL FAME W SALI KONCERTOWEJ W SZCZECINIE

21 i 22 MAJA 2016

21 i 22 maja Mazowiecki Teatr Muzyczny gościł w Sali Koncertowej w Szczecinie. Przy współpracy pana Piotra Drońskiego – Baszta Nieruchomości , MTeatr wystawił dwa spektakle słynnego Musicalu. Oba spektakle przyjęte zostały owacją na stojąco.

Więcej: http://mteatr.pl/musical-fame-w-sali-koncertowej-w-szczecinie-21-i-22-maja-2016/

 

WIELKA GALA OPERETKOWA Z OKAZJI DNIA MATKI

26 MAJA 2016

Studio Koncertowe Polskiego Radia

Dzień Matki – w ten niezwykły dzień, serdecznie zapraszamy na uroczysty Koncert.
Wielka Gala Operetkowa na Dzień Matki w wykonaniu wybitnych artystów, muzyków ze specjalnym udziałem legendy polskiej sceny operetkowej, Pierwszej Damy Polskiej Sceny Muzycznej – Pani Grażyny Brodzińskiej.
Uroczysta Wielka Gala Operetkowa z Okazji Dnia Matki odbędzie się 26 maja w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, ul. Modzelewskiego 59 Warszawa.
Specjalnie dla wszystkich wyjątkowych Mam.

Więcej: http://mteatr.pl/wielka-gala-operetkowa-z-okazji-dnia-matki-26-maja-2016/

Operetkowy Zawrót Głowy Jerzego Snakowskiego: Gwiazdy wieczoru : Dorota Szostak Gąska i Jakub Gąska

“Jak się żyje w wyższych sferach”

Bielańska Scena Kameralna, ul. Żeromskiego 29.

29 maja 2016. Godzina 18.00.

Prelekcje Jerzego Snakowskiego mają formę scenicznego show wypełnionego rozmowami, muzyką wykonywaną na żywo, nagraniami, poważną refleksją, anegdotami i żartami. To świetna forma edukacji i rozrywki – zarówno dla melomanów, jak i dla operowych laików.

Gwiazdami wieczoru będa sopranistka Dorota Szostak-Gąska i tenor Jakub Gąska.

Pierwszą część koncertu będą stanowiły opowieści Jerzego Snakowskiego ilustrowane znakomitymi, zabawnymi przykładami muzycznymi, przeplatane występami gwiazd wieczoru. Drugą częścią koncertu będzie mini recital zaproszonych gwiazd.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/operetkowy-zawrot-glowy-jerzego-snakowskiego-gwiazdy-wieczoru-dorota-szostak-gaska-i-jakub-gaska/

Wielkie Gwiazdy Opery i Operetki w Koncercie dla Jacka Janiszewskiego

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, ul. Modzelewskiego 59.

4 czerwca 2016. Godzina 19.00

„Wyśpiewać nadzieję”, charytatywny Koncert dla Jacka Janiszewskiego.

 

Niezwykły człowiek, który całym sercem jest oddany muzyce, potrzebuje wsparcia.

Wybitny  bas Jacek Janiszewski walczy z ciężką chorobą.

 „Wyśpiewać nadzieję”  najwięksi artyści operowi, operetkowi w Koncercie dla Jacka Janiszewskiego.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/koncert-charytatywny-dla-jacka-janiszewskiego/

Koncert Muzyki Oscarowej – Teatralne Nagrody Muzyczne

20 czerwca o godz. 19.00 w  Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się jubileuszowa Gala Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Przy dźwiękach utworów autorstwa Jana A.P. Kaczmarka oraz Bronisława Kapera zostaną wręczone po raz 10. prestiżowe nagrody najlepszym artystom scen muzycznych w 2015 roku.

Znakomita Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod dyrekcją fantastycznej Moniki Wolińskiej, która w 2009 roku jako pierwsza Polka stanęła za pulpitem dyrygenckim w nowojorskiej Carnegie Hall, zabierze nas w muzyczną podróż po największych przebojach dwóch polskich kompozytorów, którzy otrzymali statuetki Oscara w kategorii muzyka filmowa.

Więcej: http://mteatr.pl/mtm_event/gala-muzyki-oscarowej-teatralne-nagrody-muzyczne/

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter