Sezon 2012/2013

12 października 2012
na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM odbył się pierwszy PIĄTKOWY PORANEK MUZYCZNY dla dzieci. Projekt ten jest skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Przedsięwzięcie ma na celu umuzykalnienie młodych widzów oraz zobaczenie i poznanie możliwości muzycznych instrumentów wchodzących w skład orkiestry symfonicznej. Bohaterką pierwszego spotkania była trąbka, na której grałTomasz Kirszling. Poranek prowadziła Maja Helbert.

13 października 2012 
Mazowiecki Teatr Muzyczny otworzył nowy sezon artystyczny na Bielańskiej Scenie Kameralnej. Rozpoczęliśmy recitalem Artura Barcisia ARTUR BARCIŚ SHOW! 
Aktor pokazał publiczność “inną stronę” teatru, czyli co się dzieje za kulisami. Widzowie nareszcie zrozumieją czym są „męki” nauki dykcji, dowiedzeli co to są aktorskie „wsypki”, jak artysta przygotowuje się do spektaklu, jak ćwiczy i jak paraliżuje Go „wieczna przyjaciółka” – trema.
A wszystko zostało opowiedziane za sprawą zabawnych anegdot i piosenek.

14 października 2012 
na Bielańskiej Scenie Kameralnej gościliśmy w nowym sezonie po raz pierwszy dzieci. Tym razem na poranku MUZYKA GÓRĄ! najmłodsi poznali„Zaczarowany świat perkusji”. Mali widzowie dowiedzieli się jak grać jednocześnie na talerzach, bębnach i dzwonkach, co nie jest proste. A także co to są miotełki i jakie są rodzaje pałeczek perkusyjnych, do czego służą i jak brzmią cowbell i chimes.
Do „Zaczarowanego świata perkusji” wprowadzili dzieci wirtuozi tego instrumentu – Monika Szulińska i Wojciech Malina Kowalewski

20 października 2012
W Sali widowiskowo-koncertowej Matecznik Mazowsze Mazowiecki Teatr Muzyczny wystawił sceniczną wersję „Księżniczki czardasza” Emmericha Kálmána w reżyserii Marta Mészáros„Księżniczka czardasza” to przede wszystkim operetka przebojów i niezwykłego bogactwa rytmów czardasza. Kálmán perfekcyjnie odtworzył klimat austriacko-węgierskich salonów, klubów i lokali artystycznych początku ubiegłego wieku.OBSADA:
Sylvia Varescu, gwiazda varieté – DOROTA LASKOWIECKA 
Książę Leopold Maria von Lippert-Weylersheim – MAREK BARBASIEWICZ
Księżna Anhilda, jego żona – GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA
Edwin, ich syn – PIOTR FRIEBE
Stasi, hrabianka i kuzynka Edwina – BARBARA GUTAJ-MONOWID
Boni Kancsianu, hrabia – ZDZISŁAW KORDYJALIK
Feri von Kerekes, hrabia – JULIAN MERE
Rohnsdorff, porucznik – PAWEŁ SZCZESNY
Alfons i jego brat Miksza, majordomus – KRZYSZTOF KURLEJ
Cygan – VADIM BRODSKI
Chór, Balet i Orkiestra MTM pod kierownictwem JACKA BONIECKIEGO

Tego samego wieczoru odbyła się także transmisja „Księżniczki czardasza” w internetowym radiu Mazowieckiego Teatru Muzycznego RADIO OPERETKA. Była to pierwsza transmisja w historii rozgłośni.

27 października 2012
na Bielańskiej Scenie Kameralnej  odbył się recital Mariana Opani. Aktor zaśpiewał zarówno piosenki śmieszne, jak i liryczne, ale także te dramatyczne oraz “szlachetno-erotyczne” (tylko dla dorosłych). Publiczność usłyszała między innymi piosenki i pieśni Brela, Hemara, Wysockiego, Okudżawy i Młynarskiego. Nie zabraknie także kabaretowych monologów autorstwa Antoniego Słonimskiego, Marcina Wolskiego i Jana Pietrzaka. Artyście akompaniował Janusz Tylman.

28 października 2012
na Bielańskiej Scenie Kameralnej najmłodsi widzowie zobaczyli przedstawienie „Gęsi Baby Jagi” w reżyserii i adaptacji Laury Łącz. Spektakl został oparty na motywach znanej baśni braci Grimm „Jaś i Małgosia”. Widowisko pełne śpiewu, tańca i ruchu scenicznego. Obok Laury Łącz udział w przedstawieniu wzięły dzieci z publiczności.

1 listopada 2012
Zespół Mazowieckiego Teatru Muzycznego złożył kwiaty i zapalił znicze na grobie Jana Kiepury, patrona MTM. Wielki tenor jest pochowany w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach.

9 listopada 2012
na Bielańskiej Scenie kameralnej odbył się “Piątkowy Poradnik Muzyczny” dla dzieci. Tym razem najmłodsi wysłuchali opowieści o skrzypcach. Były gry i zabawy, ale przede wszystkim piękne brzmienie skrzypiec. Całość poprowadziła nasza koleżnka Ula Gutowska.

9 listopada 2012
Na Scenie w Muzeum odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory Mistrzów”. Gościem była Anna Polony, jedna z najwybitniejszych polskich aktorek. Od zawsze związana z Krakowem. Nazywana pierwsza damą “Starego Teatru”. Wielokrotnie nagradzana za swoje kreacja teatralne i filmowe. Samym swoim pojawieniem się na scenie przykuwa uwagę widzów.
Spotkanie poprowadzili dziennikarze Radia dla Ciebie – Anna Matusiak i Marek Wiernik. Całość była transmitowana w RDC.

10 listopada 2012
W sali koncertowo-widowiskowej „Matecznik Mazowsze” w Otrębusach wystawiliśmy „Zemstę nietoperza” Johanna Straussa w reż.Wiesława Ochmana.
Akcja „Zemsty nietoperza” rozgrywa się u schyłku XIX wieku w modnym kurorcie pod Wiedniem. Zamożny bankier Gabriel von Eisenstein ma poważne kłopoty z prawem za niepłacenie podatków. Jego żona Rozalinada oprócz zmartwień z małżonkiem, musi dodatkowo uporać się z  nachalnym adoratorem – śpiewakiem Alfredem oraz rozkapryszoną pokojówką Adelą.  Cała historia komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zjawia się przyjaciel bankiera dr Falk, który snuje misterną intrygę aby odegrać się na von Eisensteinie za niewybredny żart sprzed roku, kiedy to w środku dnia musiał paradować w centrum Wiednia w przebraniu nietoperza. Jednak jak to zwykle w operetkach bywa wszystko ma szczęśliwy finał, a w pamięci pozostają piękne straussowskie melodie.
OBSADA: 
Gabriel von Eisenstein, Bankier – Piotr Friebe
Rosalinda, jego żona – Dorota Laskowiecka
Adela, pokojówka Rosalindy – Barbara Gutaj-Monowid
Alfred, śpiewak – Filip Micek
Dr Falke, notariusz, przyjaciel Eisensteina – Witold Żołądkiewicz
Dr Blind, Adwokat – Zdzisław Kordyjalik
Książę Gigi Orlovsky – Jan Jakub Monowid
Frank, dyrektor więzienia – Bogdan Śliwa
Ida, tancerka, siostra Adeli – Aleksandra Resztik
Frosch, dozorca więzienny – Daniel Olbrychski
Adiutant księcia – Paweł Szczesny
Chór, Balet i Orkiestra MTM pod kierownictwem Jacka Bonieckiego

17 listopada 2012
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej Mazowieckiego Teatru Muzycznego odbył się koncert muzyki cygańskiej”Bahtałe Roma – Szczęśliwi Cyganie”. Wystąpi romski zespół “Kałe Jakha”. Publiczność usłyszała tradycyjną muzykę cygańską, gorące rytmy bałkańskie i rzewne rosyjskie romance.

18 listopada 2012
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej dzieci obejrzały poranek edykacyjny MUZYKA GÓRĄ! “Kwintet dęty nienadęty”. Najmłodsi dowiedzieli się: Czy trzeba dużo siły aby zagrać na puzonie? Co to jest fliegelhorn? Jak wygląda trąbka piccolo? I jak brzmi waltornia? Czy tuba to też instrument? Dzieci poznały odpowiedzi na te i wiele innych pytań.Na znanych i nieznanych instrumentach dętych zagrali: Tomasz Kirszling, Damian Marat, Kornel Majchrzak, Tomasz Dworakowski i Lubomir Mulik.

23 listopada 2012 na Bielańskiej Scenie kameralnej odbył się “Piątkowy Poradnik Muzyczny” dla młodej publiczności. Tym razem mniejsze dzieci wysłuchali opowieści o skrzypcach, a starsze o kwartecie smyczkowym. Były gry i zabawy, ale przede wszystkim piękne brzmienie skrzypiec i innych instrumentów smyczkowych. Całość poprowadziła Urszula Gutowska.

24 listopada 2012
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM gościliśmy aktora krakowskiej „Piwnicy pod Baranami” Tadeusza Kwintę. Artysta wystąpił w monodramie aktorsko-wokalnym „Gdzie jest mój Homel”. Spektakl powstał na podstawie książki “Burzliwe życia Lejzorka Rojtszwańca” rosyjskiego pisarza i publicysty Ilji Erenburga. Przedstawienie pełne muzyki i poezji oraz tęsknoty za światem „odchodzącej” przedwojennej kultury żydowskiej małych miasteczek. Songi i przypowieści żydowskiego krawca Lejzorka Rojtszwańca to wspaniały popis aktorstwa Tadeusza Kwinty.

25 listopada 2012
Na kolejnym spotkaniu MUZYKA GÓRĄ! ZAPRASZA TOMASZ KAMMEL na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM młodzi widzowie bawili się
“Na ludowo i z przytupem”. Były tańce, przyśpiewki, piękne kolorowe stroje i zabawy ludowe z udziałem publiczności. Dzieci uczyły się „Klapoka”, wiedzą już jak tańczy się marsz łowicki oraz że olander pochodzi prawdopodobnie z Holandii. Młodej publiczności podobał się taniec z rekwizytami “Żabka i bocian” i polka dygana. Ma scenie wystąpił zespół “Polski łan” Zbyszka Jasińskiego.

1 grudnia 2012
Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury wystąpił z operetką „Wesoła wdówka” Franciszka Lehára na scenie Matecznik Mazowsze. Przedstawienie był wystawiany w ramach festiwalu “Mazowsze dla Mazowsza” organizowanego przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca “Mazowsze”.
Obsada spektaklu:
Hanna Glawari – Dorota Laskowiecka
Daniło Daniłowicz – Witold Żołądkiewicz
Baron Mirko Zeta – Krzysztof Tyniec
Walentyna – Barbara Gutaj-Monowid
Camille de Rosillon  – Piotr Friebe
Raoul de St. Brioche – Zdzisław Kordyjalik
Cascada – Bogdan Śliwa
Bogdanowicz – Julian Mere
Niegus – Paweł Szczesny
Kromow – Krzysztof Kurlej
Priczicz – Krzysztof Cybiński
Olga – Agata Barwinek
Praskowia – Kinga Machura
Sylwiana – Alicja Borkowska
Chór, Balet i Orkiestra MTM pod kierownictwem Jacka Bonieckiego

7 grudnia 2012
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej w ramach cyklu PIĄTKOWE PORANKI MUZYCZNE Urszula Gutowska poprowadziła dwa spotkania umuzykalniające dla dzieci. Bohaterami przedpołudniowego i popołudniowego wykładu była gitara. Na gitarze Klasycznej i elektrycznej grał Konstanty Szemraj, a na basowej Adrian Manowski.

7 grudnia 2012
Na Scenie w Muzeum odbył się kolejny Wieczór Mistrzów. Tym razem gościliśmy wybitną polską aktorkę i profesor w Akademii Teatralnej w Warszawie Panią Annę Seniuk. Spotkanie zilustrował muzycznie Opium String Quartet w składzie Anna Marucha– I skrzypce, Anna Szalińska– II skrzypce, Magdalena Małecka – altówka, Olga Łosakiewicz-Marcyniak – wiolonczela. Całość poprowadzili dziennikarze Radia dla Ciebie –Marek Wiernik i Anna Matusiak. Wieczór z Anną Seniuk był transmitowany w RDC.

8 grudnia  2012 
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM publiczność obejrzała “Scenariusz dla trzech aktorów” według Bogusława Schaeffera w reżyserii Pawła Paszty. Spektakl można określić  w największym skrócie kabaretem teatralnym. Prosta historia o nieudanej próbie zrobienia spektaklu przez dwóch aktorów i reżysera pełna jest przezabawnych gagów, zarówno tych napisanych przez Schaeffera, jak i improwizowanych na żywo przez aktorów. Tekst skrzy się dowcipem językowym. Szczerze śmieszą nieporozumienia sytuacyjne. W przedstawieniu wystąpiło trzech młodych aktorów: Marcin Chochlew, Cezary Jankowski i Sebastian Świerszcz.

9 grudnia 2012
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM dzieci obejrzały świąteczny spektakl MUZYKA GÓRĄ! “Idą, idą kolędnicy…”. Przedstawienie to opowieść
o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych. Nie zabrakło gwiazdy betlejemskiej, żłóbka z siankiem oraz najpiękniejszych polskich kolęd
i pastorałek. Inscenizację przygotowali młodzi aktorzy z “Małej Filmówki” działającej przy Warszawskiej Szkole Filmowej.

12, 13, 14 i 16 grudnia 
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej Mazowieckiego Teatru Muzycznego gościliśmy EKO TEATR ze spektaklem “Pępowina” Krystyny Kofty.
„Pępowina” była dla mnie bardzo ważna. Obserwowałam dookoła chore relacje rodzinne, zwłaszcza interesujące były dla mnie te między matką
a synem – nie chciałam popełnić błędu polegającego na uwięzieniu syna pępowiną. Widziałam wiele związków, w których matki, szczególnie te, które były lub czuły się samotne osaczały dziecko, zawłaszczały później już dorosłe dzieci, powtarzając jedno z najgorszych zdań: „Dałam ci wszystko, a ty…” Tu następowała lista pretensji. Matka z „Pępowiny” jest inteligentniejsza, nie mówi tego wprost. jej choroba ma wzbudzić litość
i poczucie obowiązku. Nie wiemy i nie dowiemy się, czy jej stan jest rzeczywiście tak ciężki, wiemy jednak, że nikt nie może wymagać od bliskich całkowitego poświęcenia. Ta sztuka nie jest poradnikiem, może jedynie pokazać ludziom, do czego prowadzi nieprzecięta pępowina – mówi Krystyna Kofta, autorka dramatu „Pępowina”.

W spektaklu wystąpili: Barbara Dziekan, Dominik Bąk, Katarzyna Cygler
Reżyseria i adaptacja: Katarzyna Cygler
Ekologiczna scenografię przygotowuje Anna Czarnota.
Muzyka na żywo: Andrzej Jagodziński TRIO
Spektakle był specjalnie przystosowany dla osób niewidzących.

14 grudnia 2012
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej odbył się kolejny “Piątkowy poranek muzyczny” dla szkół. Urszula Gutowska opowiadała dzieciom o gitarze. Spotkanie zilustrowali muzycznie Konstanty Szemraj – gitara klasyczna i elektryczna oraz Adrian Manowski.

15 grudnia 2012
Już po raz kolejny na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM wystąpiła z recitalem Sława Przybylska. Piosenkarka zaśpiewała swoje największe przeboje sprzed lat, między innymi: “Dziewczynę z Portofino”, “Pamiętasz była jesień”, “La Boheme” Charlesa Aznavoura do słów Wojciecha Młynarskiego i “Taka mala” Hemara.
Na koncercie nie zabrakło również akcentów bożonarodzeniowych. Sława Przybylska wykonała bardziej i mniej znane kolędy i kantyczki. Koncert prowadził Jan Krzyżanowski. Artystce akompaniował Janusz Tylman.

16 grudnia 2012
W minioną niedzielę podczas poranka MUZYKA GÓRĄ! “Pójdźmy wszyscy do stajenki…” na Bielańskiej Scenie Kameralnej, Tomasz Kammel zaprosił dzieci na wspólne kolędowanie. Takie ćwiczenia przydały się na pewno przed świętami Bożego Narodzenia i najmłodszym, i ich rodzicom. Tomasz Kammel opowiadał o świątecznych zwyczajach. Dzieci dowiedziały się między innymi: dlaczego dzielimy się opłatkiem, po co ubieramy choinkę, kto przynosi prezenty – Św. Mikołaj, czy Gwiazdor i czy w Noc Wigilijną zwierzęta rzeczywiście mówią ludzkim głosem??? Były też zawody kolędników podzielone na zespoły „Wróbelków”, „Wron” oraz „Sów i Puchaczy”.
Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewał Warszawski Chór Międzyuczelniany.

1 stycznia 2013
Nawiązując do pięknej tradycji koncertów noworocznych Filharmoników Wiedeńskich Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury zorganizował po raz ósmy Koncert Noworoczny. Gala odbyła się, jak co roku, 1 stycznia o 17.00 w Filharmonii Narodowej.
Koncerty Noworoczne Mazowieckiego Teatru Muzycznego zdobyły sobie już stałą publiczność. Swój artystyczny poziom zawdzięczają starannie dobranemu repertuarowi i wspaniałym wykonawcom z kraju i zagranicy.

Na 8. Koncert Noworoczny zaśpiewali soliści słynnego Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu – sopranistka Victoria YASTREBOVA i tenorSiergiej SEMISHKUR. Artyści jednej z czołowych scen operowych świata wykonali najpiękniej arie i duety operowe i operetkowe (również po rosyjsku). Wystąpili też soliści Mazowieckiego Teatru Muzycznego Małgorzata Kustosik – mezzosopran, Joanna Jakubas – sopran liryczny iPiotr Nowacki – bas oraz Chór Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Walce, polki i czardasze zagrała Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod batutą Jacka Bonieckiego.

PROGRAM:
1. T. Sygietyński:
Cyt (adapt. tekstu M. Zimińska-Sygietyńska)
Dwa serduszka (adapt. tekstu: M. Zimińska-Sygietyńska)
Nie zginaj kaliny (adapt. tekstu M. Zimińska-Sygietyńska)
– wyk. Chór PZLPiT Mazowsze, solo Agata Barwinek, Dorota Kasterska.
2. F. von Suppe: uwertura do operetki Lekka kawaleria – wyk. Orkiestra MTM.
3. P. Czajkowski: aria Czarodziejki z IV aktu opery Czarodziejka – wyk. V. Yastrebova.
4. P. Czajkowski: aria Leńskiego Ja lubliu was z opery Eugeniusz Oniegin – wyk. S. Semishkur.
5. J. Brahms: Taniec węgierski nr 5 – wyk. Orkiestra MTM.
6. G. Puccini: Duet Mimi i Rudolfa O soave fanciulla z opery La boheme – wyk. V. Yastrebova, S. Semishkur.
7. J. Strauss: Cesarski walc – wyk. Orkiestra MTM.
8. G. Bizet: Habanera z opery Carmen – wyk. M. Kustosik.
9. S. Moniuszko: Aria Skołuby z opery Straszny dwór – wyk. P. Nowacki.
10. J. Offenbach: Bakarola z opery Opowieści Hoffmanna – wyk. J. Jakubas, M. Kustosik.
11. J. Strauss: polka Auf der Jagd – wyk. Orkiestra MTM.

PRZERWA

12. T. Sygietyński:
Zaloty (adapt. tekstu M. Zimińska-Sygietyńska)
Dumka o ptaszku (tekst tradycyjny)
Dziura w desce (adapt. tekstu M. Zimińska-Sygietyńska)
Czy prawda to (adapt. tekstu M. Zimińska-Sygietyńska)
Furman ( słowa starowarszawskie)
– wyk. Chór PZLPiT Mazowsze, solo Agata Barwinek, Filip Micek.
13. J. Strauss: Nad pięknym modrym Dunajem – wyk. Orkiestra MTM.
14. L. Różycki: walc Caton z opery Casanova – wyk. J. Jakubas.
15. S. Moniuszko: Dziad i baba – wyk. P. Nowacki.
16. F. Lehár: Vilja-Lied z operetki Die lustige Witwe – wyk. V. Yastrebova.
17. J. Strauss: Pizzicato Polka – wyk. Orkiestra MTM.
18. F. Lehár: aria Dein ist mein ganzes Herz z operetki Kraina uśmiechu – wyk. S. Semishkur.
19. G. Verdi: Brindisi z opery La Traviata – wyk. wszyscy soliści, Chór PZLPiT Mazowsze.

Koncert poprowadzili Miłka Skalska – dziennikarka TVP Warszawa i Paweł Sztompke – dziennikarz Programu 1 PR.
8. Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego był transmitowany w radiowej Jedynce i w TVP Warszawa (druga część koncertu była retransmitowana w telewizji 6 stycznia 2013 roku).

11 stycznia 2013
Na SCENIE W MUZEUM Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury odbył się dziewiąty Wieczór Mistrzów. Tym razem gościliśmy wybitną polską dyrygentkę Agnieszkę Duczmal. Na fortepianie grała sławna pianistka Ewa Pobłocka. Spotkanie prowadzili dziennikarze Polskiego Radia RDC. Całość była transmitowana w patronackiej stacji.

14 stycznia 2013
Mazowiecki Teatr Muzyczny na scenie Matecznik Mazowsze w Otrębusach zainaugurował nowy cykl PONIEDZIAŁKOWA SCENA GWIAZD.  Pierwszą Gwiazdą była Sława Przybylska. Piosenkarka wystąpiła z repertuarem świątecznym. Obok kolęd i pastorałek widzowie usłyszeli też największe przeboje sprzed lat, między innymi “Dziewczynę z Portofino” i “Pamiętasz była jesień”. Nie zabrakło także “La Boheme” Charlesa Aznavoura do słów Wojciecha Młynarskiego oraz przedwojennego szlagieru Hemara “Taka mala”. Koncert prowadził Jan Krzyżanowski. Artystce akompaniował Janusz Tylman. Po recitalu Sława Przybylska podpisywała swoje płyty i książki.

18 stycznia 2013
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM odbył się szkolny poranek edukacyjny dla dzieci.  Tym razem była to opowieść o „Akordeonie”. Spotkanie przygotowała i poprowadziła Urszula Gutowska. Oprawę muzyczną zapewnił „Warszawski Duet Akordeonowy” w składzie Piotr Kopietz iJacek Małachowski.     

19 stycznia 2013
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM wystąpił Andrzej Grabowski z recitalem “Żywot człowieka wesołego”. Aktor przypomniał znane już i lubiane monologi. Publiczność usłyszała też najnowsze teksty komentujące rzeczywistość oraz kilka piosenek z najnowszej płyty Andrzeja Grabowskiego.

20 stycznia 2013
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM odbył się kolejny edukacyjny poranek muzyczny dla dzieci MUZYKA GÓRĄ! “W krainie argentyńskiego tanga…” Wystąpili: zespół Machowska&Kopietz DUO, pianino – Gabriela Machowska Kopietz, bandoneon – Piotr Kopiesz, narratorka – Katarzyna Płońska i taniec – Monika Sitek i Bartek Strożek.

8 lutego 2013
Na Scenie w Muzeum odczył się już dziesiąty Wieczór Mistrzów. Tym razem gościliśmy znaną i lubianą piosenkarkę Halinę Kunicką. Za fortepianem zasiadł Jerzy Derfel, który od lat współpracuje z artystką. Całość  poprowadziła para dziennikarzy Polskiego Radia RDC- Anna Matusiak i Marek Wiernik.

15 lutego 2013
W ramach edukacyjnego cyklu dla dzieci „Piątkowe poranki muzyczne” na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM Ula Gutowska opowiadała o „Kontrabasie”.  Wystąpili: Piotr Rodowicz (kontrabas) i Mark Waggoner (akompaniament na gitarze elektroakustycznej).

16 lutego 2013
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM odbył się recital Olgi Bończyk “Piosenki z klasą”Olga Bończyk, odkąd pamięta, zawsze marzyła o tym by śpiewać. Całe szczęście dla nas, Jej marzenie się spełniło. Razem z przyjaciółmi z lat szkolnych przygotowała recital „Piosenki z klasą”. Na program wieczoru złożyły się najpiękniejsze piosenki filmowe oraz niezapomniane polskie przeboje. Usłyszeliśmy między innymi:  “Paroles, paroles”, “New York, New York” i “Diamonds are the girl’s best friend” w mistrzowskich tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego, Jerzego Bielunasa oraz Jacka Bończyka. Nie zabrakło też “Walca Embarras”, “Ciepłej wdówki na zimę”, „Jego portretu” i “Kasztanów”.
To był wieczór z klasą.

18 lutego 2013
W Sali widowiskowo-koncertowej Matecznik Mazowsze w Otrębusach na PONIEDZIAŁKOWEJ SCENIE GWIAZD wystąpił Krzysztof Tyniec z recitalem „Na biesiadną nutę”. W programie usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie piosenki z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych, a także piosenki z tekstami samego Aktora, jak choćby tę, którą napisał po zwycięstwie w popularnym programie telewizyjnym “Taniec z gwiazdami”.

23 lutego 2013
W Sali widowiskowo-koncertowej Matecznik Mazowsze w Otrębusach wystawiono “Księżniczkę czardasza” w inscenizacji Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury. Na widowni była obecna reżyserka przedstawienia Pani Marta Meszaros. W obsadzie spektaklu wystąpili:
Sylvia Dorota Laskowiecka
Edwin Piotr Friebe
Stasi Joanna Jakubas
Boni Zdzisław Kordyjalik
Feri Julian Mere
Księżna Grażyna Szapołowska
Książę Marek Barbasiewicz
Cygan Vadim Brodski
Rohensdorf Paweł Szczesny
Miksza, Alfons Krzysztof Kurlej

Orkiestra MTM pod dyrekcją Jacka Bonieckiego 
Chór MTM przygotowała Aleksandra Kopp, a balet Wioletta Milczuk.

24 lutego 2013
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej Tomasz Kammel poprowadził
 edukacyjny poranek muzyczny dla dzieci MUZYKA GÓRĄ! “W rytmie rocka” Ty razem młodzi widzowie usłyszeli MOCNE UDERZENIE!!! Dzieci dowiedziały się co to jest muzyka rockowa i dlaczego już ich dziadkowie szaleli przy jej brzmieniach. Na gitarze elektrycznej zagrał Kostek Szemraj, a na basowej Adrian Manowski.

1 marca 2013
Na Scenie w Muzeum gościliśmy Mártę Mészáros wybitną węgierska reżyserka o światowej renomie. Była pierwszą kobietą na Węgrzech, która nakręciła w swoim kraju film fabularny. Wyreżyserowała ponad dwadzieścia pełnometrażowych filmów fabularnych oraz ponad trzysta popularnonaukowych i dokumentalnych. Swoje produkcje realizowała w Polsce, Francji i Włoszech, angażując znanych aktorów takich jak: Jan Nowicki,  Marina Vlady, Anna Karina, Mari-Jose Nat, Adriana Asti, Anna Polony, Marek Kondrat, Jerzy Radziwiłowicz.
Zajmuje się także reżyserią teatralną. Obecnie pracuje nad wystawieniem spektaklu „Édith i Marlene” Évy Pataki w inscenizacji Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury.
Podczas Wieczoru Mistrzów Mártcie Mészáros towarzyszyli aktorzy biorący udział w spektaklu. Usłyszeliśmy kilka piosenek z repertuaru Marleny Dietrich w wykonaniu Haliny Mlynkovej, a także utwory Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Bułata Okudżawy w wykonaniu
Juliana Mere. 
Wieczór poprowadzą jak zawsze dziennikarze Polskiego Radia RDC – Anna Matusiak i Marek Wiernik.

5 marca 2013
Na scenie widowiskowo-koncertowej Matecznik Mazowsze w Otrębusach odbyła się uroczysta premiera „Édith i Marlene” Évy Pataki, w reżyserii światowej sławy węgierskiej reżyserki Márty Mészáros.
„Édith i Marlene” to opowieść o wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek –  Édith Piaf i Marleny Dietrich. Widzimy dwie różne osobowości, dwa różne temperamenty – chłodną, wyniosłą Marlene i spontaniczną, ciągle poszukującą miłości Édith. Obydwie miały pogmatwane życie osobiste, obydwie wiele w życiu bezpowrotnie straciły. Ale zarówno Édith, jak i Marlene miały pasję. Tą pasją była sztuka. To miłość do śpiewu i muzyki połączyła te tak skrajnie odmienne kobiety.
Márcie Mészáros udało się zaprosić do współpracy znakomitych aktorów. Odtwórczyniami tytułowych ról są  młode, piękne i nieprzeciętne zdolne artystki. W roli Édith zobaczyliśmy Annę Srokę-Hryń, której gra aktorska
i interpretacje piosenek z repertuaru Piaf na długo pozostaną w pamięci widzów. Postać Marlene zagrała Halina Mlynková, dla której był to debiut teatralny.Jej kreacja pozytywnie zaskoczyła publiczność. W pozostałych rolach zobaczyliśmy: Ewę Telegę jako Momone, przybraną siostrę Piaf; Lesława Żurka jako Marcela, mistrza świata w boksie i jako Théo, fryzjer i piosenkarz, Arkadiusza Brykalskiego jako Leplée, właściciel baru i Raymond, autor tekstów i impresario; Juliana Mere jako komisarz policji i Tomasz Ziółkowski jako konferansjer.

Ogromnym atutem tego spektaklu są największe przeboje z repertuaru obydwu artystek. Usłyszeliśmy między innymi: „La vie en rose”, „Padam, padam” i „Milord” z repertuaru Édith Piaf, a także słynne piosenki „Gdzie są kwiaty z tamtych lat…?” oraz „Ich bin von kopf bis fuss auf liebe eingestellt” z filmu „Błękitny anioł”, gdzie tytułową rolę grała Marlena Dietrich. Wszystkie aranżacje zostały opracowane i przygotowane przez Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana, którzy objęli kierownictwo muzyczne nad tą produkcją. Na premierze zagrał zespół muzyczny w składzie:Czesław MajewskiJanusz Tylman – piano; Wiesław Wysocki – flet/klarnet; Dariusz Świnoga – akordeon; Wojciech Malina Kowalewski – perkusja/bas.

Autorem scenografii i reżyserem oświetlenia jest prof. Marek Chowaniec,  wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kostiumy do spektaklu zaprojektowała  Tatiana Kwiatkowska.

6 marca 2013 
W Mateczniku Mazowsze w Otrębusach odbyła się druga premiera „Édith i Marlene”.
 

 

10 marca 2013
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej im. Jana Kiepury odbył się kolejny edukacyjny poranek muzyczny dla dzieci MUZYKA GÓRĄ! „Na jedwabnym szlaku”.
Dawno, dawno temu z chińskiego miasta Xi’an, aż do Europy wiodła droga zwana „jedwabnym szlakiem”. Była ona bardzo długa i biegła przez wiele niezwykłych krain.   Wędrowni kupcy, którzy przemierzali „jedwabny szlak” spotykali podczas podróży wielu ciekawych ludzi, a także nie jedno widzieli i nie jedno słyszeli…
Dzieci usłyszały utwory z dawnych Chin, Mongolii, Indii, Iranu i Turcji. Poznali takie instrumenty jak daf, tombak, drumla, zurna, czy er-hu i morin-hur. Dowiedzieli się co to jest śpiew alikwotowy.
Wystąpili: Magda TejchmaBartłomiej Pałtyga i Gwidon Cybulski.

16 marca 2013
W sali koncertowo-widowiskowej „Matecznik Mazowsze” w Otrębusach wystawiliśmy „Zemstę nietoperza” Johanna Straussa w reż.Wiesława Ochmana.
Akcja „Zemsty nietoperza” rozgrywa się u schyłku XIX wieku w modnym kurorcie pod Wiedniem. Zamożny bankier Gabriel von Eisenstein ma poważne kłopoty z prawem za niepłacenie podatków. Jego żona Rozalinada oprócz zmartwień z małżonkiem, musi dodatkowo uporać się z  nachalnym adoratorem – śpiewakiem Alfredem oraz rozkapryszoną pokojówką Adelą.  Cała historia komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zjawia się przyjaciel bankiera dr Falk, który snuje misterną intrygę aby odegrać się na von Eisensteinie za niewybredny żart sprzed roku, kiedy to w środku dnia musiał paradować w centrum Wiednia w przebraniu nietoperza. Jednak jak to zwykle w operetkach bywa wszystko ma szczęśliwy finał, a w pamięci pozostają piękne straussowskie melodie.
OBSADA:
Gabriel von Eisenstein, Bankier – Zdzisław Kordyjalik
Rosalinda, jego żona – Dorota Laskowiecka
Adela, pokojówka Rosalindy – Barbara Gutaj-Monowid
Alfred, śpiewak – Filip Micek
Dr Falke, notariusz, przyjaciel Eisensteina – Kamil Pękala
Dr Blind, Adwokat – Andrzej Wiśniewski
Książę Gigi Orlovsky – Jan Jakub Monowid
Frank, dyrektor więzienia – Bogdan Śliwa
Ida, tancerka, siostra Adeli – Liza Wesołowska
Frosch, dozorca więzienny – Daniel Olbrychski
Adiutant księcia – Paweł Szczesny
Chór, Balet i Orkiestra MTM pod kierownictwem Jacka Bonieckiego

22 i 23 marca 2013
W sali wiodowiskowo-koncertowej Matecznik Mazowsze Mazowiecki Teatr Muzyczny wystąpił ze spektaklem “Edith i Marlene” Évy Pataki, w reżyserii Márty Mészáros. Obydwa przedstawienia zostały przyjęte przez publiczność gromkimi owacjami i kilkoma bisami na zakończenie.

23 marca 2013
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM im. Jana Kiepury wystąpił Wojciech Pszoniak w monodramie “Belfer” Jean-Pierre’a Dopagne’a, w reż.Michała Kwiecińskiego.
“Belfer” to historia nauczyciela licealnego, któremu przyszło uczyć literatury w szkole dla tak zwanej trudnej młodzieży. Mający poczucie misji profesor nie poddaje się, traktuje swoją pracę jako rodzaj gry, choć bardziej pasowałoby określenie “szkoła przetrwania”…
Po mistrzowsku napisany tekst – prosty, zaskakujący niespodziewanymi obrotami akcji. Całość śledzi się z zapartym tchem.
Były owacje na stojąco!

6 kwietnia 2013 
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej gościliśmy artystów Teatru Dramatycznego z Płocka. Warszawska publiczność obejrzała spektakl „Wydmuszka”
autorstwa Marcina Szczygielskiego.
Halina Kociemba jest bibliotekarką. Mądra, oczytana, lecz samotna. W jej życiu nie ma nikogo, prócz nadopiekuńczej matki. Przeżyła wiele romansów, lecz wszystkie wydarzyły się w książkach.
Roksana Kluczyk jest żoną miejscowego biznesmana. Nigdy nie czytała książek. Jest za to bogata w inny rodzaj wiedzy – w wiedzę życiową.
Dwie kobiety, dwa charaktery, dwa zupełnie różne światy. Nie do pogodzenia?
Okazuje się, że to, co dzieli kobiety sprawia, że stają się sobie bliskie
i pomaga im przejść metamorfozę.
Wydmuszka to komedia z pięknym przesłaniem. Opowiada o wierze we własne siły, pracy nad sobą i o prawdziwej przyjaźni, która nie zna granic.
Obsada:
Halina Kociemba – Hanna Zientara
Roksana Kluczyk – Katarzyna Anzorge

7 kwietnia 2013
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej najmłodsi obejrzeli edukacyjny poranek muzyczny MUZYKA GÓRĄ! Zaprasza Tomasz Kammel “Tajemnice ludzkiego głosu”
Jak to się dzieje, że możemy mówić szeptem lub krzyczeć albo śpiewamy cienkim lub grubym głosem? Kim jest tenor, a kim sopranistka? Co to znaczy śpiewać a capella? Czy głos ma rzeczywiście barwę? A co to znaczy, że śpiewa się solo lub w duecie? Czy wysocy ludzie śpiewają wysoko, a niscy nisko, czy może wzrost nie ma tu żadnego znaczenia? Na te pytania i na wiele innych dotyczących ludzkiego głosu  odpowiedział Tomasz Kammel, a pomagała Mu śpiewająco czwórka  przyjaciół z Lemon Quartet -Karolina Kurzydło – sopran, Karolina Dubaniewicz – alt, Paweł Dubaniewicz – tenor i Tomasz Owczarek – bas. Wokalistom towarzyszyć będzie pianista ¬- Krzysztof Rakowski.

13 kwietnia 2013
Na Bilańskiej Scenie Kameralnej MTM wystąpił ze swoim recitalem “Zapach i smak pomarańczy” Tadeusz Woźniak. Ten kultowy twórca ballad rockowych wykonał między innymi swoje najpiękniejsze kompozycje : „Zegarmistrz światła”, „To będzie syn”, „Hej, Hanno”, „Zapach i smak pomarańczy”.
Tadeuszowi Woźniakowi towarzyszył zespół w składzie:
Jolanta Majchrzak – śpiew
Piotr Woźniak – śpiew, gitara akustyczna
Mariusz Jagoda – skrzypce

14 kwietnia 2013
W tę niedzielę dzieci obejrzały na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM baśń baletową o “Księżniczce łabędzi” z choreografią i w reż. Anny Wujkowskiej. “Księżniczka łabędzi” to baśń oparta na motywach słynnego baletu Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie”. Jest to opowieść o pięknej Odettcie, na którą rzucił urok czarnoksiężnik Rotbart. Za dnia dziewczyna była więc łabędziem, a każdego wieczoru, kiedy światło księżyca padało na jezioro i jej skrzydła przybierała ludzką postać. Pewnego razu nad jeziorem pojawił się książę Zygfryd, gdzie spotkał Odettę i zakochał się w niej bez pamięci. Co dalej z tego wyniknęło najmłodsi dowiedzieli się na naszym poranku MUZYKA GÓRĄ.

18 i 19 kwietnia 2013
W sali wiodowiskowo-koncertowej Matecznika Mazowsze w Otrębusach Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury wystawił spektakl “Edith i Marlene” .

26 kwietnia 2013
Na Scenie w Muzeum odbył się dwunasty już WIECZÓR MISTRZÓW. Gościem była znakomita śpiewaczka Izabela Kłosińska. Według krytyków jej głos to jeden z najpiękniejszych sopranów na świecie. Ma w swoim dorobku artystycznym ponad 40 ról operowych i  bogaty repertuar oratoryjno-kantatowy, obejmujący dzieła od baroku po muzykę współczesną. Występowała na najsłynniejszych scenach operowych całego świata.
Podczas wieczoru śpiewały studentki Pani Izabeli Kłosińskiej z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina – Joanna Dubiela i Bożena Bujnicka.
Spotkanie było transmitowane w Polskim Radiu RDC, a prowadzili je Anna Matusiak
i Marek Wiernik.

7 i 8 maja 2013
Na scenie sali widowiskowo-koncertowej Matecznik Mazowsze w Otrębusach Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury wystawił dwa spektakle “Edith i Marlene”. Były to dwa ostatnie przedstawienia tygo tytułu w mijajacym sezonie teatralnym.

10 maja 2013
Na Scenie w Muzeum odbył się ostatni Wieczór Mistrzów w tym sezonie. Bohaterką spotkania była Joanna Rawik. Jedna z najbardziej zjawiskowych i ekscentrycznych artystek polskiego show – biznesu. Jej niska i dramatycznie przenikliwa barwa głosu na zawsze pozostaje w pamięci słuchaczy. Występowała i zdobywała nagrody na licznych festiwalach piosenki. Koncertowała w paryskiej Olympii, w Berlinie, Pradze, Budapeszcie, Wiedniu, Zurychu, Zagrzebiu, Bułgarii, Rumunii, ZSRR, USA, Australii, Izraelu.
W latach 70-tych XX wieku prowadziła cykl autorskich audycji radiowych poświęconych piosence francuskiej. Jej życiową fascynacją jest postać Édith Piaf, której poświęciła kilka swoich książek. Gra również w monodramie „Édith Piaf – ptak smutnego stulecia”.
Jest felietonistką i pisarką, wydaje wciąż nowe książki, gra w spektaklach teatralnych, pracuje jako wykładowczyni i cały czas koncertuje w kraju i zagranicą. Czasami można ją usłyszeć w małej kameralnej sali, to znów na wielkiej scenie z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.
Wieczór poprowadzli jak zawsze dziennikarze Polskiego Radia RDC.

11 maja 2013
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM  w swoim show “Na biesiadną nutę” wystąpił Krzysztof Tyniec. Zapraszamy na znakomity show Krzysztofa Tyńca. W programie recitalu usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie piosenki z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych, a także piosenki z tekstami samego Aktora, jak choćby tę, którą napisał po zwycięstwie w popularnym programie telewizyjnym “Taniec z gwiazdami”.

12 maja 2013
W niedzielny poranek na Bielańskiej Scenie Kameralnej odbyło się spotkanie “Muzyka GórąT” pod tytułem “Kim jest dyrygent?”. Najmłodsi dowiedzieli się: Czy naprawdę to taka ważna osoba? Do czego służy batuta? Co to jest partytura? I co by się stało, gdyby na koncercie zabrakło dyrygenta?  Zresztą w związku z  tajemniczą postacią dyrygenta pytań i odpowiedzi było dużo więcej.. Wystąpili: dyrygent Michał Śmigielski i Unplugged Orchestra.

16 maja 2013
Na uroczystej gali w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach zostały wręczone statuetki Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. W tym roku swoje nominacje zgłosiło aż 14 teatrów. Wręczonych zostało 16 statuetek w 11 kategoriach (w niektórych kategoriach Kapituła przyznała nagrody ex aequo). Statuetkę za całokształt pracy artystycznej, którą przyznała publiczność w głosowaniu internetowym otrzymała wybitna tancerka i choreografka Krystyna Mazurówna.
Wieczór poprowadzili dziennikarka Polskiego Radia RDC ANNA MATUSIAK i wybitny tenor o międzynarodowej sławie WIESŁAW OCHMAN . Wydarzenie zostało nagrane i będzie transmitowane 19 maja w Polskim Radiu RDC.

A oto Laureaci siódmej edycji konkursu:
NAGRODA ZA CAŁOKSZTAŁT PRACY ARTYSTYCZNEJ – KRYSTYNA MAZURÓWNA

NAJLEPSZY SPEKTAKL – Skrzypce Rotszylda i Gracze W INSCENIZACJI OPERY BAŁTYCKIEJ W GDAŃSKU ex aequo Korczak W INSCENIZACJI OPERY I FILHARMONII PODLASKIEJ ECS

NAJLEPSZY REŻYSER – ANDRZEJ CHYRA, OPERA BAŁTYCKA W GDAŃSKU

NAJLEPSZA ŚPIEWACZKA – IWONA SOCHA, OPERA KRAKOWSKA W KRAKOWIE ex aequo ANNA SROKA HRYŃ, MAZOWIECKI TEATR MUZYCZNY IM. JANA KIEPURY W WARSZAWIE

NAJLEPSZY ŚPIEWAK – MARIUSZ KWIECIEŃ, OPERA KRAKOWSKA W KRAKOWIE
ex aequo JAN JAKUB MONOWID, WARSZAWSKA OPERA KAMERALNA

NAJLEPSZY DEBIUT, ŚPIEWACZKA – JUSTYNA DYLA, OPERA ŚLĄSKA W BYTOMIU

NAJLEPSZY DEBIUT, ŚPIEWAK – PAWEŁ KONIK, OPERA BAŁTYCKA W GDAŃSKU

NAJLEPSZY DYRYGENT – JACEK BONIECKI, MAZOWIECKI TEATR MUZYCZNY
IM. JANA KIEPURY W WARSZAWIE

NAJLEPSZY SCENOGRAF/ PROJEKTY KOSTIUMÓW – BARBARA PTAK, GLIWICKI TEATR MUZYCZNY

NAJLEPSZY CHOREOGRAF – ARTUR ŻYMEŁKA, TEATR MUZYCZNY W ŁODZI

NAJLEPSZA TANCERKA – ANGELIKA GEMBIAK, OPERA NOVA W BYDGOSZCZY
NAJLEPSZY TANCERZ – MATEUSZ SIERANT, TEATR WIELKI W POZNANIU ex aequo
OSKAR ŚWITAŁA, TEATR MUZYCZNY W ŁODZI

Podczas uroczystej gali wystąpili również nagrodzeni artyści. W repertuarze usłyszeliśmy:

Wykonawcy:
Iwona Socha – sopran
Justyna Dyla – sopran
Paweł Konik – bas
Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod batutą Jacka Bonieckiego
Anna Sroka-Hryń – wokal
Zespół muzyczny Janusza Tylmana
Oskar Świtała – taniec
Anna Matusiak (RDC) i Wiesław Ochman – gospodarze wieczoru

Program:
1. W. A. Mozart: Uwertura do opery Don Giovanni – wyk. Orkiestra MTM.
2. Ch. Gounod: Aria z klejnotami z opery Faust – wyk. Justyna Dyla.
3. G. Verdi: Bolero Eleny z opery I Vespri Siciliani – wyk. Iwona Socha.
4. J. E. F. Massenet – Medytacja z opery Thaïs – wyk. Orkiestra MTM, solo Błażej Sroczyński.
5. W. A. Mozart: Aria Leporella Madamina, il catalogo e questo z opery Don Giovanni – wyk. Paweł Konik.

6. J. Strauss: Kuplety Orłowskiego z operetki Zemsta nietoperza – wyk. Jan Jakub Monowid

7. E. Kálmán: Czardasz Sylwii z operetki Księżniczka czardasza – wyk. Iwona Socha.
8. G. Lama: Silenzio Cantator – wyk. Wiesław Ochman
9. G. Puccini: Aria Musetty Quando m’en vo z opery La Bohème – wyk. Justyna Dyla.
10. G.Rossini: Aria Don Basilia La calunnia z opery Cyrulik Sewilski – wyk. Paweł Konik.
11. Agustín Lara: Granada – choreografia i taniec: Oskar Świtała.
Śpiewa Wiesław Ochman z Orkiestrą Polskiego Radia pod dyrekcją Stefana Rachonia.
12. Hymne a l’amour (Hymn miłości), muzyka: Marguerite Monnot, aranżacja: Czesław Majewski i Janusz Tylman, tekst: Edith Piaf, tłum. Andrzej Ozga – wyk. Anna Sroka-Hryń i Zespół muzyczny Janusza Tylmana.
13. Milord (Milord), muzyka: Marguerite Monnot, aranżacja: Czesław Majewski i Janusz Tylman, tekst: Georges Moustaki, tłum Andrzej Ozga – wyk. Anna Sroka-Hryń i Zespół muzyczny Janusza Tylmana.
14. Non, Je ne regrette rien (Nic a nic), muzyka: Charles Dumont, aranżacja: Czesław Majewski i Janusz Tylman, tekst: Michel Vaucaire, tłum. Andrzej Ozga – wyk. Anna Sroka-Hryń i Zespół muzyczny Janusza Tylmana.

Kapituła Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dziękuje wszystkim wręczającym tegoroczne statuetki za przybycie na galę i wsparcie swoją osobą tak ważnego dla naszego środowiska wydarzenia

Panu WIESŁAWOWI RABOSZUKOWI,
Wicemarszałkowi Województwa Mazowieckiego

Panu WIESŁAWOWI OCHMANOWI,
Sławnemu śpiewakowi, wybitnemu twórcy i członkowi Kapituły TNM im. Jana Kiepury

Panu OLGIERDOWI ŁUKASZEWICZOWI,
Wybitnemu aktorowi, Prezesowi ZASP

Panu prof. ANDRZEJOWI STRZELECKIEMU,
Wybitnemu aktorowi, reżyserowi i Rektorowi Akademii Teatralnej
im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

Pani MAŁGORZACIE POLAŃSKIEJ,
Współwłaścicielce Wydawnictwa Płytowego DUX

Pani IRENIE SANTOR,
Wybitnej piosenkarce, Pierwszej Damie polskiej piosenki

Panu ADAMOWI ROZLACHOWI,
Dziennikarzowi radiowemu, felietoniście i krytykowi muzycznemu

Pani prof. ANNIE SENIUK,
Wybitnej aktorce Teatru Narodowego i wykładowczyni Akademii Teatralnej
im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

Panu prof. PAWŁOWI DOBRZYCKIEMU,
Wybitnemu scenografowi i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Panu SŁAWOMIROWI MAJCHEROWI,
Dyrektorowi TVP Warszawa

Panu WŁODZIMIERZOWI IZBANOWI,
Kreatorowi kultury, pomysłodawcy i Przewodniczącemu Kapituły TNM im. Jana Kiepury

Pani prof. ZOFII RUDNICKIEJ,
Wybitnej tancerce, choreografce, wykładowczyni
Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie
i członkini Kapituły TNM im. Jana Kiepury

Panu STASIOWI KMIECIOWI,
Tancerzowi Metropolitan Opery, broadwayowskiemu choreografowi,
instruktorowi tańca musicalowego

Panu JANOWI KRECZMAROWI,
Dyrektorowi Biura Marketingu i Sprzedaży
Polskiego Radia RDC

Panu TADEUSZOWI SERAFINOWI,
Wybitnemu dyrygentowi i laureatowi Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury

Panu PAWŁOWI CUKROWSKIEMU,
Dyrektorowi Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki
Samorządu Województwa Mazowieckiego

19 maja 2013
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej im. Jana Kiepurywystawiliśmy ostatni w tym sezonie spektakl z cyklu MUZYKA GÓRĄ!. Najmłodsi obejrzeli poranek poświęcony tańcowi klasycznemu, gdzie prezentowane były fragmenty baletowych spektakli dla dzieci. Reżyserem i choreografem “Roztańczonych bajek” jest Anna Wujkowska.

15 czerwca 2013
W sobotę 15 czerwca przy stacji metra Słodowiec odbył się PIKNIK NA BIELANACH! W namiocie artystycznym MTM można było uzyskać informacje o nowym repertuarze na sezon artystyczny 2013/2014 i posłuchać po całym tygodniu pracy śpiewu ptaków. Dla najmłodszych przygotowaliśmy kącik ekspresji artystycznych!
Dziękujemy Panu Witoldowi Kühn za sponsorowanie stoiska MTM na pikniku oraz sklepowi z zabawkami i materiałami edukacyjnymi dla dzieci“Skrzacikowo” za ufundowanie prezentów dla maluchów.

Sezon artystyczny 2012/2013 Mazowieckiego Teatru Muzycznego został zamknięty.

 

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter