Wiosna w muzycznej oprawie – koncerty operetkowe na scenach Mazowieckiego Teatru Muzycznego
W weekend 13-14 kwietnia na scenach Mazowieckiego Teatru Muzycznego zabrzmią arie i duety z klasycznych operetek w interpretacjach młodych, ale już utytułowanych śpiewaczek i śpiewaków. Gospodarzem koncertów będzie Adam Czopek – miłośnik opery i operetki. Publicysta, recenzent, autor opracowań na temat muzyki operowej.
13 kwietnia o godzinie 19:30 zapraszamy na SCENĘ KOCJANA, na której wystąpią Justyna Sławiec Korzeń (sopran) oraz Mateusz Zajdel (tenor).
Justyna Sławiec Korzeń jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła Szkołę Aktorską w Krakowie, gdzie obroniła zawodowy dyplom aktorski. Warsztat wokalny doskonaliła u wybitnych pedagogów, biorąc udział w licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą, m.in. w Royal Opera House w Londynie. Artystka współpracowała z Narodowym Teatrem Starym im. Heleny Modrzejewskiej, Teatrem im. Juliusza Słowackiego oraz Teatrem Groteska w Krakowie. (pełny biogram)
Mateusz Zajdel ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Warsztat wokalny kształcił ponadto na wielu kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą. Jeszcze w czasie studiów zaangażowany został do Warszawskiej Opery Kameralnej. Obecnie jest związany z Warszawską Operą Królewską. Stale wpółpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową. Na scenie narodowej wystąpił m.in. w operach: „Lukrecja Borgia”; „Łucja z Lammermooru”; „Traviata”; „Don Carlo”; „Turandot”; „Madame Butterfly” Pucciniego; „Lohengrin” Wagnera; „Borys Godunow” Musorgskiego; „Moby Dick” Knapika. (pelny biogram)
14 kwietnia, o godzinie 18:00, na Bielańskiej Scenie Kameralnej, będzie można posłuchać utworów klasyków operetki w interpretacjach Magdaleny Idzik (mezzosopran) i Huberta Stolarskiego (tenor).
Magdalena Idzik jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Studia kontynuowała w Mediolanie pod kierunkiem Vittorio Terranovy, a także w Londynie, u Joy Mammen. W 2001 roku ukończyła Akademię Rossiniowską (Włochy), pod kierunkiem znakomitego dyrygenta Alberta Zeddy. Na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zadebiutowała w spektaklu „Śpiewnik domowy” Stanisława Moniuszki, w reżyserii Marii Fołtyn. (pełny biogram)
Hubert Stolarski jest absolwentem Poznańskiej Akademii Muzycznej, a swoją działalność artystyczną rozpoczął w 2009 roku. Już na studiach regularnie współpracował z Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz tamtejszym Teatrem Muzycznym, w którym kreował m.in. postacie: Kamila de Rosillon w „Wesołej wdówce” F. Lehara; Alfreda z „Zemsty Nietoperza” J. Straussa; Orfeusza z „Orfeusz w Piekle” J. Offenbacha, jak również Clema w „Małym kominiarczyku” B. Brittena. Wraz z Teatrem Muzycznym w Poznaniu dokonał także wielu nagrań fonograficznych. (pełny biogram)
Podczas obu „Wiosennych Koncertów Operetkowych” zagra, dobrze znany widzom Mazowieckiego Teatru Muzycznego, zespół Strauss Ensemble. Zespół powstał w 1999 roku, a specjalizuje się w wykonaniu muzyki wiedeńskiej. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna. Jego założycielem i kierownikiem jest Artur Jaroń.