Musical Fame – PREMIERA 8.10.2015 – Teatr Palladium – godz. 19.00

Musical Fame – PREMIERA 8.10.2015 – Teatr Palladium – godz. 19.00

Niesamowita energia, pasja, talent! Do tego wielkie przeboje i porywający taniec! W Warszawie odbyła się premiera polskiej wersji legendarnego musicalu FAME z udziałem czołówki młodych wokalistów-absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Premiera przygotowana została przez MTeatr Alicji Węgorzewskiej, obchodzący w tym sezonie jubileusz 10-lecia. Spektakl wyprodukował prof. dr. Andrzej Nanowski, dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku, a reżyserią zajął się Miłosz Gałaj, absolwent tej uczelni. Niezwykle dynamiczną choreografię opracowała Joanna Semeńczuk, kierownictwo muzyczne sprawował Adam Pietrzak, a przygotowaniem ensembli zajęła się Agnieszka Szydłowska. Za charakteryzacje odpowiadały  Katarzyna Jamóz-Jaszczuk, Martyna Naumowicz.

“FAME” opowiada o grupie studentów i nauczycieli z lat 1980 – 1984. Przedstawia niepokoje, nadzieje i ambicje utalentowanych, lecz nieukształtowanych artystycznie, młodych ludzi. Dowiadujemy się o czyhających na nich pokusach, ale i konieczności zachowania dyscypliny, niezbędnej dla wykonywania zawodu aktorów, tancerzy i muzyków. Obserwujemy jak przez cztery lata intensywnych studiów przeżywają; radości, miłości, zmagają się z wymaganiami jakie stawia szkoła, by stać się wreszcie w pełni ukształtowanymi artystami i dojrzałymi ludźmi.

Wiele piosenek z tego musicalu stało się znanymi przebojami, w muzyce zaś można odnaleźć pop, rap, hip-hop, rock and roll, jazz, soul.

[Not a valid template]

– To wspaniała muzyka, wielkie przeboje i historia, która niezmiennie porusza serca szerokiej publiczności – powiedziała otwierając premierowy pokaz Alicja Węgorzewska, dyrektor MTeatru. – O Fame School, słynnej Szkole Gwiazd w której uczyli się Liza Minnelli, Al Pacino czy Meryl Streep, w 1980 r. powstał film, który zdobył cztery nominacje do Oskara, później telewizyjny serial, a w 1991 r. musical, który do dziś święci triumfy na wszystkich scenach świata. Cena, jaką my artyści płacimy za sukces to wciąż temat numer jeden…

Akcja musicalu „FAME” toczy się w Nowym Jorku, tuż obok Times Square. Opowiada o grupie studentów i nauczycieli, których losy związane były z tą legendarną szkołą. Pokazuje nadzieje i rozterki młodych artystów, którzy z wielkimi marzeniami wyruszają w świat. W tym momencie życia dowiadują się, że do tytułowej sławy prowadzi wyboista droga, okupiona morderczymi treningami i stresem.

WYSTĘP ZESPOŁU NA SCENIE AKTORÓW I TANCERZY PODCZAS WIZYTY W PYTANIU NA ŚNIADANIE 7.10.2015  :

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/22011788/wystep-zespolu-na-scenie-aktorow-i-tancerzy-fame

Inscenizacja gdańskiej uczelni to czysta żywa muzyczna egergia! Na tle prostej scenografii – światłami i projekcjami określającymi akcję, rozgrywa się prawdziwe wokalno-taneczne show. Młodzi soliści śpiewają i tańczą dając z siebie po prostu wszystko! Spektakl, w którym miesza się wiele gatunków: pop, rap, hip-hop, rock and roll, jazz, soul, naszpikowany przebojami przykuwa uwagę od pierwszych do ostatnich dźwięków.

O premierze musicalu FAME w Pytaniu na śniadanie mówili: Alicja Węgorzewska, dyrektor MTeatru, prof. dr Andrzej Nanowski – producent musicalu, dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Miłosz Gałaj – reżyser:

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/22011777/premiera-wielkiego-przeboju-widowiskowego-musicalu-fame

Tłumy premierowej publiczności (w Teatrze Palladium trzeba było dostawiać miejsca) entuzjastyczną owacją witały każdy song, każdą scene zbiorową. Marta Burdynowicz kompletnie podbiła publiczność gospelową modlitwą Mabel Washington. Agata Walczak jako Miss Esther Sherman wzruszała w pieśni “To moje dzieci”. Wielkie owacje zbierali też Paulina Wojtowicz – Serena Katz, Karol Drozd – Nick Piazza, Dawid Pelowski – Jose „Joe” Vegas i Anastazja Simińska – Carmen Diaz, Krzysztof Bobrzecki – Mr Myers, Justyna Cichomska – Iris Kelly, Krzysztof Dzwoniarski – Tyrone Jackson
– Jestem pod wrażeniem – wyznała po premierze Urszula Dudziak. – Dawno nie widziałam tak dobrego spektaklu – poziom brodwayowski!

Warszawska premiera “Fame” zakończyła się owacją na stojąco.

Następne spektakle już 26 listopada, 14 i 16 grudnia w Teatrze Palladium.

Obsada 8.10.2015 r :

Marta Burdynowicz – Mabel Washington
Justyna Cichomska – Iris Kelly
Anastazja Simińska – Carmen Diaz
Agata Walczak – Miss Esther Sherman
Paulina Wojtowicz  – Serena Katz
Karol Drozd – Nick Piazza
Krzysztof Dzwoniarski – Tyrone Jackson
Daniel Kulczyński – Schlomo Metzenbaum
Dawid Pelowski – Jose „Joe” Vegas
Magdalena Kostrubiec – Grace ” Lambchops” Lamb
Dorota Stefańska – Ms. Greta Bell
Krzysztof Bobrzecki – Mr. Myers
Kamil Górzyński – Mr. Sheikopf
Mateusz Dzierżawski – Goodman „Goody” King

 Zespół Wokalny:

Patrycja Brzezińska
Monika Kijek
Aleksandra Kosiorek
Weronika Kryczka
Ewelina Machalewska
Patrycja Mizerska
Aleksandra Nowicka
Kinga Stańko

Zespół na scenie:

Aleksandra Cybula
Aleksandra Dolna
Agata Kujawa
Agnieszka Tylutki
Arkadiusz Borżdyński
Jakub Werel

Zespół muzyczny:

Nikodem Wojtkiewicz – zestaw perkusyjny
Tomasz Myszk – perkusjonalia
Piotr Szajrych – gitara basowa
Mateusz Jaremko – gitara
Maksymilian Pabjańczyk – trąbka
Mateusz Chorążewicz – saksofon

Zdjęcia z próby musicalu Fame:

Fame 01 Fame 02 Fame 03 Fame 04 Fame 10 Fame 09 Fame 08 Fame 07 Fame 05 Fame 11 Fame 12 Fame 13 Fame 15 Fame 16 Fame_2 Fame_3 Fame_1 fame x1 września 2015
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter