KAPITAN PORZĄDEK na Bielańskiej Scenie Kameralnej

KAPITAN PORZĄDEK na Bielańskiej Scenie Kameralnej

KUP BILET

W ramach cyklu Mazowiecki Teatr Muzyczny Dzieciom, 24 listopada, o godzinie 12, na Bielańskiej Scenie Kameralnej dowodzenie przejmie… Kapitan Porządek! Zaproszenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego przyjął kielecki Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, który zaprezentuje kolorowe i mądre przedstawieniem pod tytułem „Kapitan Porządek”. Będzie się działo!

Zmień świat na lepszy

Co ciekawego może opowiedzieć stara Lodówka, albo jeszcze starszy, czeski Telewizor? Co by było, gdyby na jego antenie wystąpił Kapitan Porządek, który tak naprawdę jest pojemnikiem na odpady? I wreszcie, jakie problemy trapią Matkę Ziemię i czy (tele)widzowie pomogą je rozwiązać?

Sztuka „Kapitan Porządek” autorstwa Magdaleny Mrozińskiej, to zabawna i mądra historia, w której niezwykli bohaterowie uczą najzwyklejszych, codziennych nawyków, które mogą zmienić świat na lepszy. Starsi i młodsi widzowie dowiedzą się, dlaczego warto segregować śmieci, oszczędzać wodę przy myciu zębów, albo unikać foliowych reklamówek. A wszystko po to, aby przypomnieć, że działania na rzecz ochrony środowiska najlepiej zacząć od własnego podwórka. Przecież troszcząc się o otoczenie, troszczymy się o zdrowie swoje i innych.

KUP BILET

Poznaj dobre zwyczaje. Chroń środowisko!

Spektakl prezentowany w listopadzie, w ramach cyklu Mazowiecki Teatr Muzyczny Dzieciom, wyreżyserował Przemysław Żmiejko, scenografię zaprojektowała Joanna Biskup-Brykczyńska, a muzykę skomponował Filip Sternal. Przedstawienie zostało zrealizowane w kieleckim Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”, we współpracy z Urzędem Miasta Kielce − Wydziałem Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem oraz pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce. Zamierzeniem twórców spektaklu było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych.

„Kapitan Porządek” to teatralna zachęta dla młodych widzów, aby przyjęli współodpowiedzialność za stan środowiska naturalnego. W trakcie przedstawienia poznają dobre zwyczaje, służące ochronie przyrody. Aby pozytywne przesłanie mogło docierać do jak najszerzej publiczności, przedstawienie prezentowane jest nie tylko na deskach „Kubusia”, ale też w wielu kieleckich szkołach i na scenach innych teatrów w Polsce.

„Kapitan Porządek”
tekst − Magdalena Mrozińska
reżyseria − Przemysław Żmiejko
scenografia − Joanna Biskup-Brykczyńska
muzyka − Filip Sternal
Obsada:
Kapitan Porządek − Magdalena Daniel
Lodówka − Beata Orłowska
Telewizor − Andrzej Skorodzień

Czas trwania − 45 min. (bez przerwy)
Prapremiera − 1 grudnia 2017 r.

Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie teatru lub online.

KUP BILET

5 listopada 2018
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter