Walentynkowy weekend na scenach Mazowieckiego Teatru Muzycznego

Walentynkowy weekend na scenach Mazowieckiego Teatru Muzycznego

W pierwszy weekend po Walentynkach, które w tym roku wypadają w czwartek, Mazowiecki Teatr Muzyczny przygotował kilka ciekawych propozycji. 16 lutego (sobota) dwa porywające koncerty: „Randka w cis-moll z Jackiem Kawalcem” na Bielańskiej Scenie Kameralnej oraz „Musical Melodies” na SCENIE KOCJANA, w którym wystąpią Edyta Krzemień i Damian Aleksander. Natomiast 17 lutego (niedziela) zapraszamy na walentynkowy recital wyjątkowej wokalistki – Doroty Osińskiej, której wrażliwość muzyczna oraz odważne interpretacje na pewno na długo pozostaną w pamięci słuchaczy.

Randka w cis-moll z Jackiem Kawalcem

„Randka w cis-moll z Jackiem Kawalcem” to inscenizowany koncert walentynkowy w romantycznej scenerii pełnej muzycznych wspomnień. Spotykają się w niej ambitny aktor oraz czworo utalentowanych śpiewaków, dla których przestrzenią do nawiązania bliższej znajomości stają się piosenki, czasami dowcipne, czasami wzruszające, wciąż piękne i z aktualnym przekazem. Podczas koncertu zabrzmią m.in. niezapomniane kompozycje Henryka Warsa („Na pierwszy znak”; „Już taki jestem zimny drań”), Władysława Szpilmana („Nie ma szczęścia bez miłosci”), Jerzego Petersburskiego („Ja się boję sama spać”) i wiele innych szlagierów.

Jacek Kawalec, to znany aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy, prezenter telewizyjny oraz wszechstronny wokalista. Artysta ma na swoim koncie wiele znaczących ról, ale przez szeroką publiczność jest niezmiennie kojarzony z programem TVP „Randka w ciemno” oraz rolą polonisty Tomasza Witebskiego w filmie „Ranczo Wilkowyje”.

Jacek Kawalec talent wokalny pokazał, śpiewając skrajnie różnymi głosami, w telewizyjnym show „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym fantastycznie wcielał się wokalnie w postaci takich artystów, jak Joe Cocker, Sting, Louis Armstrong i Robert Plant. W „Randce w cis-moll” będziemy mogli podziwiać kunszt aktorski, komediowy i wokalny artysty w konfrontacji z postaciami filmu przedwojennego. Autorką scenariusza i inscenizacji koncertu jest Anna Barańska-Wróblewska.

Na Bielańskiej Scenie Kameralnej tego wieczoru wystąpią: Jacek Kawalec /aktor, wodzirej/Małgorzata Długosz /sopran/Bogumiła Dziel-Wawrowska /sopran/, Piotr Rafałko /tenor/Ryszard Wróblewski /tenor/ z akompaniamentem Macieja Przestrzelskiego /skrzypce/Moniki Polaczek-Przestrzelskiej /fortepian/.

Rezerwacje biletów
tel.: 22 243 54 84
wt.-pt. 12:00-18:00
kasa@mteatr.pl

Sprzedaż biletów
BIELAŃSKA SCENA KAMERALNA MAZOWIECKIEGO TEATRU MUZYCZNEGO
ul. Żeromskiego 29, Warszawa
kasa czynna od wt. do pt. w godz. 12:00-18:00
sobota-niedziela na godzinę przed spektaklem
tel.: 22 243 54 84

 

WALENTYNKOWY RECITAL DOROTY OSIŃSKIEJ – BSK

17 lutego, o godzinie 19:00, zapraszamy na Bielańską Scenę Kameralną na recital Doroty Osińskiej – wyjątkowej wokalistki, której głos i śmiałe interpretacje muzyki poruszają w słuchaczach najgłębsze emocje. Podczas walentynkowego koncertu artystka zaprezentuje zarówno utwory znane i lubiane przez publiczność, jak i nowe, autorskie piosenki, w ciekawych aranżacjach Pawła Steczka, muzyka znanego m.in. z projektu „Button Hackers”. Recital zaskoczy nas zmianami nastrojów, a artystka nie tylko wzruszy, ale też rozbawi słuchaczy barwnymi anegdotami i zachęci ich do wspólnego muzykowania.

 

Dorota Osińska, jest finalistką II edycji programu TVP „The Voice of Poland”, a jej poruszająca interpretacja utworu „Calling You” zdobyła w Internecie już ponad czternaście milionów wyświetleń. Artystka ma w swoim dorobku cztery solowe albumy: „Idę” (2004 r.), „Kamyk zielony” (2010 r.), „Teraz” (2013 r.) oraz „Dorota Osińska”, wydany w 2018 roku. Dorota Osińska na swoim koncie także setki koncertów i spektakli oraz liczne cenne nagrody muzyczne i teatralne. Miała okazję współpracować z największymi osobowościami świata kultury w Polsce (Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Joanna Szczepkowska) i na świecie (Jose Carreras, Rick Allison). Osińska od kilkunastu lat jest aktorką warszawskiego Teatru Rampa. W listopadzie ubiegłego roku, w Teatrze Rampa, odbyła się premiera spektaklu „Eva” w reżyserii Joanny Szczepkowskiej, w którym Osińska zagrała rolę legendarnej amerykańskiej piosenkarki – Evy Cassidy. Obecnie artystka pracuje intensywnie nad swoim piątym solowym albumem.

 

Musical Melodies

Podczas koncertu „Musical Melodies” zabrzmią najpiękniejsze utwory z popularnych musicali, takich jak: „Upiór w Operze”, „Les Miserables”, „Koty”, „Grease”, „Ghost”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Once”, „West Side Story”, „Blues Brothers”, „Miss Sajgon”, czy „Romeo i Julia”, „Jekyll and Hyde”, „Lalaland”, „Love Never Dies” i „Sister act”. Wystąpią prawdziwe gwiazdy polskiego teatru muzycznego: Edyta Krzemień oraz Damian Aleksander, których interpretacje znanych utworów zaskakują świeżością i pozostają na długo w pamięci słuchaczy.

Edyta Krzemień ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalnym. Debiutowała rolą Christine w musicalu „Upiór w Operze” w Teatrze Muzycznym ROMA. W swoim dorobku artystycznym ma m.in. role Fantyny („Les Miserables”), Johanny („Sweeney Todd”), Kali („Tarzan”), Molly („Ghost: Uwierz w Ducha”), Emmy („Jekyll and Hyde” ), siostry Marii Robert („Zakonnica w przebraniu”).

Damian Aleksander ukończył Studium Wokalno – Aktorskie przy Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni. W ciągu swojej kariery artystycznej występował m.in. na scenach: Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Teatru Muzycznego Operetki Wrocławskiej, Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Teatru Muzycznego w Poznaniu. Od 2000 roku jest związany z Teatrem Muzycznym ROMA. Zagrał główne role w takich musicalach jak: „Upiór w Operze”; „Les Miserables”(Jean Valjean); „Jekyll and Hyde” (Jekyll / Hyde); „Rodzina Adamsów” (Wujek Fester); „Koty” (Myszołap); „Miss Sajgon” (Chris oraz John); „Grease” (Danny oraz Kenickie); „Korczak” (dr Janusz Korczak); „Aladyn JR” (Sułtan).

Dorota Osińska podczas swojego walentynkowego koncertu zaprezentuje zarówno utwory znane i lubiane przez publiczność, jak i nowe, autorskie piosenki, w ciekawych aranżacjach Pawła Steczka, muzyka znanego m.in. z projektu „Button Hackers”. Recital nie raz zaskoczy nas zmianami nastrojów, a artystka nie tylko wzruszy, ale też rozbawi słuchaczy barwnymi anegdotami i zachęci ich do wspólnego muzykowania.

5 lutego 2019
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter