MAZOWIECKI TEATR MUZYCZNY IM. JANA KIEPURY JESIENIĄ

MAZOWIECKI TEATR MUZYCZNY IM. JANA KIEPURY JESIENIĄ

Wielki powrót operetki

Lato w pełni, ale w naszym teatrze planujemy już i pracujemy ochoczo nad jesiennymi propozycjami repertuarowymi. A jesień zapowiada się w tym roku bardzo ciekawie. XV jubileuszowy sezon artystyczny rozpoczniemy długo oczekiwaną premierą operetki Wesoła wdówka. Ta zabawna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia bogatej wdowy Hanny Glawari, o której zainteresowanie i rękę toczy się skomplikowana gra, od lat tak samo bawi i intryguje widzów. Tym razem po klasyczny utwór sięgnął Henryk Konwiński, reżyser operowy, choreograf, tancerz. Wieloletni solista baletu Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu i Opery Śląskiej w Bytomiu. Pedagog, stypendysta Het Nationale Ballet w Amsterdamie, Nederlands Dans Theater w Hadze, Baletu XX wieku Maurice’a Béjarta w Brukseli.

„Chcę zrealizować przedstawienie dla dzisiejszych ludzi. Zależy mi, aby tekst podawany był w sposób oczywisty, w sposób, który jest zrozumiały dla dzisiejszego widza” – zapowiada reżyser. W roli tytułowej zobaczymy Grażynę Brodzińską, o której Bogusław Kaczyński pisał, że „jak nikt inny potrafi wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem”. Premierowe przedstawienia 13 i 14 września, godz. 19:00 (Teatr Palladium). Kolejne spektakle: 15 i 16 października. Bilety dostępne na stronie bilety24.pl lub w kasie teatru.

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury

Kto dostanie tegoroczne Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury? Odpowiedzi na to pytanie coraz bardziej niecierpliwie poszukują miłośnicy teatru muzycznego. Poznamy ją 30 września podczas koncertu galowego na Zamku Królewskim. Można już kupować bilety!

Już w październiku

W październiku zapraszamy na warszawską premierę przedstawienia muzycznego „Jak się kochamy w domu?” w reżyserii Izabelli Chądzyńskiej-Bukowskiej, do libretta Klaudii Paź. „Sztuka Klaudii Paź jest na wskroś współczesna, inteligentna i dowcipna. Akcja toczy się wartko, elementy komediowe zgrabnie przeplatają się z fragmentami poważniejszymi, czy nawet momentami dramatycznymi. Całości dopełniają piosenki do tekstów Kamila Banasiaka, wspaniale skomponowane przez Urszulę Borkowską” – mówi Izabella Bukowska-Chądzyńska, reżyser przedstawienia. W spektaklu zagrają: Izabella Bukowska-Chądzyńska, Marta Kurzak, Lidia Sadowa, Adrian Brząkała, Robert Kudelski oraz Marcin Kwaśny.

A ponadto różnorodne koncerty, koncerty, koncerty i, tak kochane przez najmłodszą publiczność, muzyczne przedstawienia dla dzieci. My już się nie możemy doczekać!

8 sierpnia 2019
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter