Gala wręczania Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury

Gala wręczania Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury

30 września, podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie, poznamy Laureatów tegorocznej XIII edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. To jedyny ogólnopolski konkurs, którego celem jest uhonorowanie artystów i twórców związanych ze środowiskiem teatralno-muzycznym. Organizowany jest od trzynastu lat przez Mazowiecki Teatr Muzyczny. 

Nagrody przyznaje Kapituła, którą powołuje Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego. W konkursie może wziąć udział każdy spektakl muzyczny, artysta, wykonawca i inny twórca zgłoszony przez dyrektora jednego z polskich teatrów muzycznych oraz polskich teatrów, posiadających w repertuarze wydarzenia muzyczne, działających na terenie Polski.

Każdego roku Kapituła przyznaje nagrody w kilkunastu kategoriach, statuetkami z wizerunkiem patrona Teatru, Jana Kiepury, wyróżniając m.in. najlepszych śpiewaków operowych i wokalistów musicalowych, tancerzy, choreografów, scenografów, dyrygentów, a także twórców plakatów teatralnych i reżyserów.

Teatralne Nagrody Muzyczne w ciągu swojej kilkunastoletniej historii zdobyły prestiż i zaufanie środowiska teatru muzycznego. Przez lata wypracowano formułę, dzięki której konkurs łączy wiele obszarów teatru muzycznego: teatr operowy, operetkowy oraz musicalowy i wyróżnia nie tylko doświadczonych twórców, ale także debiutantów. Gala wręczenia Teatralnych Nagród Muzycznych jest co roku ważnym wydarzeniem artystycznym, które integruje środowisko teatru muzycznego w Polsce.

30 września podczas koncertu towarzyszącego wręczeniu Nagród zabrzmią utwory teatralno-filmowe, które pod batutą Maestro Janusza Stokłosy zagra Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego. Będą to m.in.:

  • Uwertura z musicalu „Piotruś Pan”;
  • „Ozimina” – utwór inspirowany powieścią eksperymentalną „Ozimina” Wacława Berenta;
  • fragmenty muzyki ze spektaklu „Zmierzch” Isaaka Babla;
  • „Anno Domini”;
  • fragmenty muzyki z filmu „Nicolas Winton – The power of Good”, który w 2003 r. został wyróżniony Emmy Award.

W koncercie galowym wystąpią Laureaci Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury.

28 września 2019
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter