25.10.2015 – Tribute to Nat King Cole – Maciej Miecznikowski&Krzysia Górniak

25.10.2015 – Tribute to Nat King Cole – Maciej Miecznikowski&Krzysia Górniak

„Tribute To Nat King Cole” to wyjątkowy projekt muzyczny Macieja Miecznikowskiego & Krzysi Górniak w 50. rocznicę śmierci wielkiego amerykańskiego wokalisty i pianisty jazzowego.

25 października na Bielańskiej Scenie Kameralnej Mazowieckiego Tetaru Muzycznego odbył się niezywkle klimatyczny koncert , złożony z najpiękniejszych przebojów legendarnego artysty, który jak nikt inny potrafił łączyć jazz z piosenkami pop. Gościem specjalnym koncertu była słynna polska śpiewaczka operowa, Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego – Alicja Węgorzewska. Artystom towarzyszył znakomity Atom String Quartet.

Maciej Miecznikowski – znakomity muzyk o charakterystycznym głosie, szczególnie pięknie brzmiącym w romantycznym repertuarze i Krzysia Górniak – znana gitarzystka jazzowa, której delikatność i kobiecość, w połączeniu z wirtuozerią, jest unikatem na rynku muzycznym. To wyjątkowe połączenie dwóch różnych temperamentów i osobowości. W ich wykonaniu światowe przeboje Nat King Cole’a, m.in. Unforgettable, Route 66, When I Fall In Love, śpiewane i grane z uczuciem, w niekonwencjonalnych aranżacjach na dwie gitary i wokal brzmią świeżo.

„Tribute To Nat King Cole” to granie intymne, blisko ucha i pełne emocji. Połączenie świetnego kontaktu z publicznością i niespożytej energii jest gwarancją udanego, rozrywkowego koncertu. To duet doskonały – grający na gitarze Maciej Miecznikowski wziął na siebie ciężar wokalnych interpretacji, a poza jazzowymi frazami gitary Krzysi Górniak, usłyszeliśmy doskonały Atom String Quartet, który zapewnia standardom, zupełnie nową, bogatą głębię brzmienia wykreowaną dzięki aranżacjom na  instrumenty smyczkowe.

Program Koncertu:

 1. Boulevard Of Broken Dreams
 2. Answer Me
 3. L.O.V.E.
 4. A Blossom Fell
 5. Mona Lisa
 6. Never Let Me Go
 7. Unforgettable
 8. Route 66
 9. Smile
 10. Walkin’ My Baby Back Home
 11. When I Fall In Love
25 października 2015
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter