WIELKIE PRZEBOJE WE WSPÓŁCZESNYCH INTERPRETACJACH – „ZIMOWY KONCERT OPERETKOWY”
9 grudnia, godzina 18, Bielańska Scena Kameralna – operetkowe szlagiery zaprezentowane przez utalentowanych wykonawców – Magdalenę Stefaniak (sopran) i Tomasza Krzysicę (tenor), którym będzie towarzyszył zespół Strauss Ensemble prowadzony przez Artura Jaronia – „Zimowy koncert operetkowy”, na którym nie może Państwa zabraknąć.
Na Bielańskiej Scenie Kameralnej zabrzmią porywające arie i duety z klasycznych, ale wciąż popularnych operetek, które obecnie tak rzadko goszczą na innych scenach warszawskich. 9 grudnia trzej wielcy twórcy operetki ponownie potwierdzą ponadczasowość i siłę swych dzieł. W programie koncertu m.in. utwory z „Księżniczki czardasza” E. Kalmana, „Barona cygańskiego” J. Straussa, „Krainy uśmiechu”, „Wesołej wdówki” i „Cygańskiej miłości” F. Lehara. Klasyczne arie i duety operetkowe usłyszymy w brawurowym wykonaniu Magdaleny Stefaniak oraz Tomasza Krzysicy.
Wybitni śpiewacy
Magdalena Stefaniak ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu dr hab. Barbary Mądrej. Umiejętności doskonaliła podczas kursów mistrzowskich. Debiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu partią Hrabiny w operze „Wesele Figara” W. A. Mozarta (dyr. Maciej Wieloch, 2013). Udany debiut zaowocował szeregiem kolejnych kreacji scenicznych (m.in. tytułowa partia w widowisku „Alicja w Krainie Czarów” G. Kaczmarka w Teatrze Wielkim w Poznaniu). W dorobku artystycznym ma m.in. partie Psyche w operze „Eros i Psyche” L. Różyckiego (Opera Bałtycka w Gdańsku, dyr. Rafał Kłoczko, 2015), Wróżki Kwiatów, Laponki i Szepczącej w widowisku „Królowa Śniegu” G. Kaczmarka (Teatr Wielki w Poznaniu), Musetty w „Cyganerii” G. Pucciniego (Opera Bałtycka, dyr. Warcisław Kunc, 2016), Frumy Sary w musicalu „Skrzypek na dachu” J. Bocka (Teatr Wielki w Poznaniu, dyr. Aleksander Gref, 2017), czy Papageny w operze „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta (Teatr Wielki w Poznaniu, dyr. Gabriel Chmura, 2017). Magdalena Stefaniak współpracowała z wieloma zespołami, m.in.: Orchestre de Paris, Krynicką Orkiestrą Zdrojową, Radomską Orkiestrą Kameralną, Sinfonietta Polonia, Filharmonią Poznańską oraz Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku. Od września 2016 r. związana jest z Akademią Operową działającą przy Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.
Tomasz Krzysica jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, a także wielu kursów mistrzowskich. Był wielokrotnie nagradzany w prestiżowych konkursach. Młody śpiewak jest m.in. Laureatem Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (III nagroda i Nagroda Specjalna, 1999), Międzynarodowego Konkursu Głosów Operowych „Rosetum” w Mediolanie (I nagroda, 2001) i Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (II nagroda i nagrody specjalne, 2001). W 2000 roku związał się kontraktem z Warszawską Operą Kameralną, w której śpiewa m.in. partię Tamina w „Czarodziejskim flecie”, Ferranda w „Cosi fan tutte”, Ottavia ” w „Don Giovannim” W. A. Mozarta. Artysta posiada także bogaty repertuar oratoryjno-kantatowy, wykonując m.in. utwory Bacha, Mozarta i innych kompozytorów. Mszę „In tempore belli” Haydna śpiewał w paryskim Théatre des Champs – Elysées i podczas Festiwalu w Nantes z towarzyszeniem Francuskiej Orkiestry Narodowej pod batutą Charlesa Dutoit, „Requiem” Mozarta w Festiwalu Saint-Denis z Filharmonikami Francuskimi pod dyrekcją Kurta Mazura.
Niepowtarzalny Strauss Ensemble
Podczas koncertu zagra, dobrze znany widzom Mazowieckiego Teatru Muzycznego, Strauss Ensemble. Zespół powstał w 1999 roku, a specjalizuje się w wykonaniu muzyki wiedeńskiej. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna. Jego założycielem i kierownikiem jest Artur Jaroń, który poprowadzi grudniowy koncert na Bielańskiej Scenie Kameralnej.
Bilety dostępne w kasie Bielańskiej Sceny Kameralnej, ul. Żeromskiego 29 w Warszawie. Tel: 22 243 54 84, e-mail: kasa.bsk@mteatr.pl.
Są też dostępne w sprzedaży internetowej: ebilet.pl oraz Bilety24.pl