„Betlejem w Warszawie” – wyjątkowy koncert!

„Betlejem w Warszawie” – wyjątkowy koncert!

Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury jest partnerem wyjątkowego koncertu “Betlejem w Warszawie”, który odbędzie się już jutro, 4 stycznia, o godzinie 19:00, na Torwarze.

Podczas wydarzenia muzycznego zabrzmią najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata w ciekawych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich z różnych epok, kultur i stron świata. Ze sceny Hali Torwar popłyną dżwięki utworów bożonarodzeniowych z Polski, Armenii, z krajów arabskich, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, etiopskie i te stworzone przez kanadyjskich Indian. A zaśpiewają dla Państwa wyjątkowi artyści: Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate. O. Dana Vynnytska, Agnieszka Musiał, Dawid Kwiatkowski, Bovshka. Jak zawsze liczymy, że do chóru wokalistów dołączy także warszawska publiczność, by wspólnie śpiewać bożonarodzeniowe utwory.

Podczas koncertu zagrają też wybitni instrumentaliści: Atom String Quartet, Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta – Fanfara Moldova. Pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata, m. in.: Yazeed Sakhnini – Arab z Nazaretu, Adeba – perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak – Żyd z Jerozolimy.

Przed Państwem ponad dwie godziny muzycznych doznań i świątecznych emocji. Zgodnie z piękną tradycją podzielimy się opłatkiem i złożymy sobie życzenia.

Dochód z trasy koncertowej „Betlejem w Polsce” jest przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących.

 

Patronat honorowy:

Konferencji Episkopatu Polski

Kardynała Kazimierza Nycza, Biskupa Romualda Kamińskiego

Bilety na koncert: www.bilety24.pl oraz parafie

Szczegółowe informacje: www.betlejemwpolsce.pl

 

 

 

3 stycznia 2019
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Twitter